sie 25, 2015
5471 Wyświetleń
20 1

Tylko nie u nas

Napisany przez

Nie napiszemy o tym, że działacze Solidarności zbojkotowali paradę BŚC i konferencję na temat Solidarności po tym, jak Józef Pokładek wręczył m.in. pani dyrektor słynnej z konfliktu z Solidarnoscią medal od Solidarności. Bo musielibyśmy napisać o tym, że Bolec.info się pomyliło, cateringu na konferencję, na którą dotarło według portalu 30 osób nie zamówiono dla stu osób. Dla stu osób to on miał być, ale BOK zamówił żarcie w jednej firmie, a Urząd Miasta w drugiej. Cieszymy się, że nieliczni uczestnicy konferencji nie byli głodni.

Mamy nadzieję, że trochę żarcia dotarło na sobotnią imprezkę na basen przy Jeleniogórskiej, z którego już po 18 wyganiano plebs, żeby grupa vipów mogła się wyluzować. Na przyszłość pamiętajcie: plebs się bawi w centrum – vipy na basenach.

Nie napiszemy o tym, że parada nazwana Festiwalem Kultur była w dużej mierze paradą kultury samorządowej i ceramicznej a innych kultur było tam mało. Bo dwie to i tak liczba mnoga i pasuje do koncepcji. Sugestie aby przenieść paradę na 1 maja uważamy za chamskie.

Nie będziemy też dochodzić dlaczego MZK nie jechało w paradzie autobusem a Zakład Usług Pogrzebowych „Alfa” – karawanem. Wierzymy, że prezydent wyciągnie konsekwencje wobec winnych tych zaniedbań. Poza tym uważamy, że w tak wyjątkowych dla miasta chwilach należy pokazać cały tabor wszystkich samorządowych firm. Włącznie z autami służbowymi i prywatnymi prezesów spółek itd. Niech mieszkańcy zobaczą na co ich stać.

W przyszłorocznej paradzie jednak karawanu nie widzimy. Zdaniem Najwyższej Izby Kontroli miasto nie powinno mieć swojego zakładu pogrzebowego, bo jest to niezgodne z prawem. Zapewne nie dotarło to jeszcze do władz miasta i radnych, ale może kiedyś dotrze. I może zrozumieją. Być może nawet jakiś radny spyta o to na sesji, o ile nie mu wystarczy odwagi. Jakby zabrakło to u Nowaka podobno walają się jakieś maski.

Nie zobaczycie też obiecanej relacji z MEGA DANCE SHOW, zepsuła nam się komórka i nie obfotografowaliśmy tego megawydarzenia. Na pewno było MEGA. Oglądamy to wideo z linku i żałujemy jak cholera. Podobno publika miała zakwasy od samego patrzenia na megatancerzy w megawidowisku.

Nie napiszemy też o tym, że dyrektor Ewa Lijewska ma nad łóżkiem zdjęcie Niedźwiedzi z Pirenejów (20 000 za występ). Bo sądzimy, że ma tam zdjęcie sztucznych ogni. Ale za to jesteśmy pewni, że Niedźwiedzie z Pirenejów w swojej pirenejskiej gawrze mają nad legowiskiem zdjęcie Ewy Lijewskiej. Z czystej wdzięczności.

Nie napiszemy o proteście gliniadowym, bo faktyczny jego wygląd i reakcje ludzi możecie zobaczyć tutaj. Nie śmieszy nas też fakt, że portal, który niegdyś opublikował nagranie, w którym Piotr Roman wyzywa poprzedniego prezydenta Bolesławca od palantów, uczy dziś Nowaka kultury. Kultury wobec kulturalnego prezydenta. Bo to nie jest śmieszne. Choć zapewne trochę kosztuje.

Nie będziemy też wytykać stowarzyszeniu Via Sudetica, że wzięło od miasta 15 000 zł na organizację ceramicznej parady. Cieszymy się, że pracownicy BOK MCC mogli sobie odpocząć i nie przejmować się jej organizacją a Via Sudetica zrobiła wszystko własnymi rękami. A w 15 000 po prostu nie wierzymy. Prezes Via, Mariusz Lickiewicz, powiedział 22 lipca na konferencji prasowej, że Via robi paradę dla czystej przyjemności (Dowód tutaj od 20.33). Nie mamy najmniejszych podstaw, aby mu nie ufać. Samo zaufanie prezydenta miasta wystarczy. A jak komuś nie wystarczy to jest pewnie głupim Glinoludem albo ma rabat w Paryskiej.

Nie zamierzamy też wypominać Radzie Rodziców II LO, że w okolicach kampanii wyborczej (dyrektor Mirosław Sakowski kandyduje w wyborach uzupełniających do Rady Miasta i podobno w wyborach parlamentarnych też – bilokacja to przyszłość) funduje publikację fotki dyrektora na pierwszej stronie gazety o uroczym tytule Istotne.pl. Skoro rodzice uczniów tego liceum wywalili w ostatnich latach na promocję szkoły przez Istotne dobre kilka tysięcy złotych i ich na to stać, to na pewno wierzą, że zdjęcie dyrektora jest wydrukowane dla dobra ich dzieci.
Poza tym drążenie tego wątku mogłoby doprowadzić do tego, że ktoś by pomyślał, że Rada Rodziców II LO za kasę rodziców funduje dyrektorowi kampanię wyborczą. A to by były wnioski brzydkie i niesmaczne. A fuj!

Nie będziemy też zdradzać koncepcji powołania Zarządu Powiatu na uchodźstwie w Bośni. Fakt, że starosta Dariusz Kwaśniewski na wycieczkę do Bośni zabiera ze sobą i wicestarostę Mariana Haniszewskiego i Płatnego (tfu, Etatowego) Członka Zarząd Powiatu, Stanisława Chwojnickiego to nie marnotrawstwo publicznych pieniędzy na wycieczki dla vipów. Sam starosta po prostu, mimo wybitnego umysłu, nie ogarnia wszystkich aspektów współpracy międzynarodowej a do wyręczenia Ministerstwa Spraw Zagranicznych potrzebuje większego potencjału intelektualnego niż osobisty. Poza tym uwielbiamy czytać na fejsie starosty o liliach i narcyzach na opuszczonych cmentarzach w Bośni. Też lubimy te kwiaty.

I brzydzimy się chamskimi plotkami mówiącymi o urzędnikach powiatu, którzy mieli dać na mszę, żeby Zarządowi Powiatu tak się w Bośni spodobało, aby nie chciał wracać. Tym bardziej, że teraz w Bolesławcu nawet dokładnie nie wiadomo komu warto dać na mszę… No i nie wiadomo ile. Bo czasy takie, że dla niektórych nawet 15 000 to jedynie… przyjemność.

 

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Tylko nie u nas

 • Nieładnie panie Sakowski, nieładnie.

  rodzic 26/08/2015 17:22 Odpowiedz
  • Dlaczego nieładnie? Że zdjęcie w gazecie za małe? Jakoś wydaje mi się że do 13 września pojawi się większe : )

   Bernard Łętowski 26/08/2015 21:06 Odpowiedz
 • A co to za argument ,że na jakiś tam tancerzy wydano 30 tysi? To co teraz te 45 tysi które chce pan Nowak , mamy uznać za prezent . Czy zaraz znowu dowiem się ,że nie znam się na pasożytnictwie . A dlaczego nie 100 tysi ? Przecież taka gliniada to jedyna taka że hej ,opatentowana i w ogóle :)) A czy to nie są zamówienia publiczne ?

  Daniel Dziedziczak 26/08/2015 12:41 Odpowiedz
 • Arogancja i zepsucie władzy na szczeblu miejskim i powiatowym powoli staje się dla ludzi normą, a to nie dobrze. Z każdym opisywanym tu odcinkiem tej serii przekonuje się, że ta klika jest dziedziczona, bo wyborcy (szczególnie starsi chodzący na wybory) omamieni lukrową dla władzy telewizją lokalną głosują nie mając świadomości jak jest. Ostatni przykład z afera medalową. Owszem pokazano jak pięknie i dostojnie wyróżnieni wypinali piersi do medalu, jak cały w pąsach wręczający medale czuł się ważny. Niestety, o proteście związkowców ich bojkocie i liście ani słowa, a ni ujęcia. Nikt nic nie wie, tylko w drugim obiegu coś wiadomo. Czytający internet rzadziej chodzą na wybory bo im się nie chce nawet wybierać kiedy widzą ten syf. Starsi z poczucia obowiązku i oświeceni lokalną telewizją idą i wybierają. Kiedy to się skończy?

  Wyborca 26/08/2015 07:42 Odpowiedz
 • Nic innego jak stare dobre awuesowskie TKM przycięte chłopskim horyzontem postrzegania do Teraz K**wa Ja!

  cemoi07 26/08/2015 07:33 Odpowiedz
 • A ja nie napiszę… jak mi się ta forma podoba, aaa …ten schemat. Obawiam się, że jak Brenard wrzuci na luz to będzie jeszcze weselej ;)

  Jolka 25/08/2015 17:54 Odpowiedz
 • Najpierw koncert Chucka Berry , teraz Dance Mega Party…
  To może nie być przypadek, tylko epidemia mitomanii w najwyższych kręgach władzy w mieście.

  Sinobrody 25/08/2015 16:11 Odpowiedz
  • Z mataeriału azart sat (link w tekście) można wywnioskowac, że to we współpracy z Via Sudeticą, zapraszali też na to wydarzenie na swoim FB. Myślę, że mogą coś wiedzieć, bo impreza miała być nietęga, coś jak otwarcie UEFA (tak mówił w materiale ten reżyser)

   Kazik 25/08/2015 20:25 Odpowiedz
 • Powoli i powoli ten schemat pisania staje sie nudny …

  re 25/08/2015 15:14 Odpowiedz
  • Jak każdy schemat : )
   Wymyślę nowy, albo dam sobie luz : )

   Bernard Łętowski 25/08/2015 15:20 Odpowiedz
  • Do RE, zapiekło Cię prawda, ciekawe w którym fragmencie :)?
   Apropos meritum. Tyle wątków… każdy na osobne opowiadanie, ale w sumie całość pokazuje ogólny styl uprawiania polityki przez prymitywnych samorządowców i ich lizusów.

   fan 25/08/2015 15:42 Odpowiedz
   • Jakby ktoś miał czas to faktycznie kilka większych tekstów dałoby się z tego napisać i parę spraw nagłośnić. Ale czas to pieniądz, a pieniądze to strata czasu.

    Bernard Łętowski 25/08/2015 18:08 Odpowiedz
  • jeszcze nie

   s 25/08/2015 22:26 Odpowiedz
 • Smaczne

  Ala 25/08/2015 13:54 Odpowiedz
 • Jak dalej tak będziesz pisał czego nie napiszesz, to Ci w końcu Sanepid zrobi niezapowiedzianą kontrolę w domu!

  cemoi07 25/08/2015 13:41 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish