wrz 13, 2015
7257 Wyświetleń
1 8

Robert Dudek nie żyje

Napisany przez

Dudi miał w sobotę rano pojechać z Glinoludami, ale nie pojechał. Nie dożył. Nie wiem ile Gliniad odbyło się bez niego. Niewiele. W pewnym sensie oddał Gliniadzie serce. W trudnych chwilach zostawało czasem niewielu ludzi na których ta impreza mogła liczyć. Którzy zawsze chcieli przy niej pracować. Wśród nich Dudi musiał być.

Poza tym kontekstem prawie go nie znałem. Wiem, że miał troje dzieci, żonę, galerię rękodzieła i starał się zarabiać na dłubaniu w komputerach i internecie. Przegadaliśmy kilka, może kilkanaście piw. Czasem irytował mnie tym, że pierniczył trzy po trzy, ale miał dwie prawe ręce do roboty i chęci. Generalnie bez wątpienia była w nim jakaś forma dobra a to dużo.

Mam uzasadnione wrażenie, że zupełnie nie interesowały go w pracy na rzecz Gliniady czy WOŚP profity w stylu popularności czy kasy. W sumie interesowało go chyba samo uczestnictwo, udział, działanie, robienie czegoś  ważnego.

Taki człowiek, którego wszyscy kojarzą, który mnóstwo robił i którego będzie cholernie brakowało, chociaż trudno, bardzo trudno, ująć dlaczego.

Jako Glinolud wypadał świetnie i zawsze tworzył w Gliniadzie charakterystyczne postaci. Ale przy nagraniu tego teledysku był jakiś zupełnie spięty. Widać to w tym filmie. I ten teledysk to jest jakaś forma upamiętnienia Dudiego, bo choć jest to facet zasłużony dla Bolesławca, to nigdy takiego tytułu nie dostanie.

Popatrzcie sobie na Dudiego.

Jak jest jakieś niebo i jeśli Dudi sobie na nie zasłużył, to oni tam na górze malowali się w sobotę gliną.

Pogrzeb odbędzie się w piątek 18 września na bolesławieckim cmentarzu komunalnym przy ulicy Śluzowej.

 

Tagi artykułu:
· ·
Kategorie:
odeszli
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Robert Dudek nie żyje

 • Był ślub Glinoludów, przyszła pora na pogrzeb Glinoluda. Szkoda chłopa.

  andrzej tyran 14/09/2015 09:52 Odpowiedz
 • Spóźnił się na sobotnią Gliniadę… a może już nas wszystkich wyprzedził?

  cemoi07 13/09/2015 09:37 Odpowiedz
 • Tego nie wiem czy był laurkowy ale trochę dla miasta zrobił. Jak Pan ma ochotę na „laurkowych” to proszę sobie poczytać komu radni takie tytuły przyznali? Głównie sobie za branie kasy od miasta za pełnione funkcje i stanowiska!

  Emerytowany nauczyciel 13/09/2015 09:01 Odpowiedz
 • Nie znałem osobiście tego Pana ale uważam, że dla takich ludzi, chociaż po śmierci powinna być jakaś forma wyróżnienia! Może tytuł zasłużony dla Bolesławca byłby tutaj właściwy? Polecam szanownej Radzie Miasta!

  Emerytowany nauczyciel 13/09/2015 07:37 Odpowiedz
  • Bez przesady. Ani ta osoba, ani te zaszczyty.Człowiek umarł i tyle, a że miał kilku znajomych prowadzących portale to o nim głośno. Wyrazy współczucia dla rodziny jak najbardziej, ale pan R. to nie do końca był taki laurkowy.

   Marcin Nowakowski 13/09/2015 07:51 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish