maj 13, 2020
1666 Wyświetleń
0 0

Jan Aljanowicz

Napisany przez

Kiedy umiera człowiek, umiera też część historii, którą on sam tworzył.

Z wielkim bólem przyjmujemy informację o śmierci Jana Aljanowicza – człowieka, który niemal całe zawodowe życie związał z Młodzieżowym Domem Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu i poświęcił je rozwijaniu pasji i talentów młodych ludzi.

Ta śmierć jest dla nas szczególna, bo pan Jan był właściwie sam historią placówki. Od 1974 do 2017 roku, czyli do momentu przejścia na zasłużoną emeryturę, prowadził w naszej instytucji pracownię modelarni lotniczej, nieustannie gromadząc wokół siebie młodych ludzi z pasją do konstruowania latających i jeżdżących modeli. Był niezwykłym człowiekiem nie tylko dlatego, że potrafił zainteresować, ale przede wszystkim dlatego, że cechowała go wielka kultura osobista i niezwykły takt. Nie wątpię, że te cechy potrafił wpajać uczestnikom własnych zajęć.

Był organizatorem zawodów modeli latających, a jego podopieczni zdobywali nagrody na zawodach w Polsce poza nią. To widomy znak Jego fachowości i podejścia do wychowanków, którzy zawsze chętnie uczestniczyli w zajęciach. Z każdą śmiercią człowieka, którego znamy, odchodzi też cząstka nas samych.
Przypominamy sobie nagle jakieś drobne chwile, ulotne momenty, gesty i słowa. Jeszcze jakieś popołudnie, ciasto, świąteczne życzenia i myśl, że nic nowego nie przybędzie do tej listy. Panie Janie, będzie nam brakowało Pana ciepłego uśmiechu, rad i obecności w ważnych dla nas chwilach…

Beata Domerecka,
dyrektorka MDK

Kategorie:
odeszli
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish