Lis 20, 2015
1385 Wyświetleń
0 1

Zmarł Jan Bancewicz

Napisany przez

Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 18.11.2015 r. zmarł Jan Bancewicz – znany w regionie plastyk, zajmujący się grafiką, malarstwem oraz rzeźbą w drewnie. Pogrzeb odbędzie się 21.11.2015 r. godz. 14.00 na cmentarzu komunalnym w Przejęsławiu.

Jan Bancewicz urodził się w 1933 roku w Saint-Denis (Francja). W roku 1955 ukończył Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Przez wiele lat związany był z Jelenią Górą. Pracował tu jako grafik w zakładach przemysłowych, a następnie jako instruktor sztuk plastycznych w domach kultury, czynnie uczestniczył w życiu kulturalnym tego miasta.

W 1986 r. zamieszkał w Przejęsławiu (gm. Osiecznica), gdzie w 1998 r. wraz z żoną – Teresą Bancewicz zorganizował prywatną galerię zwaną „Izbą Rękodzieła”, w której prezentowany jest dorobek Państwa Bancewiczów: malarstwo, rzeźby, grafiki i tkaniny dekoracyjny, dodatkowo przygotowano „kącik staroci”.

Prace plastyczne Jana Bancewicza były eksponowane na ponad 30 wystawach zbiorowych i indywidualnych. Brał on udział w przeglądach sztuki nieprofesjonalnej oraz konkursach, zajmując wiodące miejsca i uzyskując wyróżnienia. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą – w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Austrii, Włoszech, Niemczech, Szwecji oraz w Szwajcarii.

Składamy szczere kondolencje rodzinie zmarłego.

Tagi artykułu:
Kategorie:
odeszli
  http://www.muzeum.boleslawiec.net

  Muzeum Miejskie w Bolesławcu założono w 1908 roku. Od 1967 roku funkcjonuje ono jako Muzeum Ceramiki. W 1991 roku Muzeum otrzymało budynek po administrowanym przez Rosjan Muzeum Kutuzowa. W 1995 roku w budynku tym został otwarty Dział Historii Miasta.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Sushi Night w Paryskiej

  26 listopada Piwnica Paryska zaprasza na Sushi Night. Pokaz kuchni Sushi w Piwnicy Paryskiej zorganizowany wraz ze […]

  Zamknij