Gru 1, 2015
1596 Wyświetleń
0 0

Zmarł Lucjan Rewers

Napisany przez

Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 26 listopada w wieku 83 lat zmarł znany bolesławiecki fotograf Lucjan Rewers. Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu komunalnym w   Bolesławcu we wtorek 1 grudnia o godzinie 14.00.

Lucjan Rewers urodził się 1 grudnia 1931 r. w Beaugency we Francji. Tam po   ukończeniu szkoły podstawowej uczył się fotograficznego rzemiosła. W jednym z zakładów   zdobył umiejętności i wiedzę dotyczącą robienia zdjęć, także kolorowych, jak również   nauczył się techniki ich obróbki.  Do Bolesławca, przyjechał w 1948 r. Podjął naukę w liceum wieczorowym, gdzie zdał   maturę. Początkowo pracował u fotografa Rudolfa Skorupy. Wkrótce otworzył własny zakład   w Rynku. Przed długi okres jako jedyny w okolicy robił zdjęcia kolorowe oraz reprodukcje   (fotografie ze zdjęcia).

Fotografował nie tylko mieszkańców Bolesławca, ale i miasto, dokumentując jego   historię. Prowadził także zajęcia dla amatorów robienia zdjęć w kole założonym przez   pracowników Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych. Był bardzo oddany swojej pracy,   skrupulatny, dokładny i zawsze pogodny.  Składamy szczere kondolencje rodzinie zmarłego.

Tagi artykułu:
Kategorie:
odeszli
  http://www.muzeum.boleslawiec.net

  Muzeum Miejskie w Bolesławcu założono w 1908 roku. Od 1967 roku funkcjonuje ono jako Muzeum Ceramiki. W 1991 roku Muzeum otrzymało budynek po administrowanym przez Rosjan Muzeum Kutuzowa. W 1995 roku w budynku tym został otwarty Dział Historii Miasta.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Najważniejsze etapy budowy dachu

  Zamknięcie tak zwanego stanu surowego zamkniętego to jeden z podstawowych celów osób, które rozpoczęły realizować […]

  Zamknij