gru 29, 2015
3488 Wyświetleń
0 0

Pozbądź się kompleksów

Napisany przez

Idealna, zdrowa i świeża cera jest marzeniem każdej z nas. Jednak coraz większą uwagę do wyglądu cery przywiązują również mężczyźni. Niestety dzisiaj, praktycznie każdy z nas zmaga się z niedoskonałościami skóry. Trądzik, rozszerzone pory, zaskórniki czy nawet przebarwienia są meczącymi problemami, których ciężko się pozbyć. Nasz tryb życia, czynniki atmosferyczne lub problemy hormonalne powodują, że nasza skóra traci odpowiednie napięcie, gładkość i koloryt. Drobne problemy łatwiej jest rozwiązać przywracając odpowiednie nawilżenie skóry. Niestetyzwalczenie trądziku nie jest już taką prostą sprawą…

Co to jest trądzik?

Trądzik to po prostu bakterie Propionibacterium Agnes, które pożywiają się serum wydzielanym ze skóry, tworząc pryszcze i bolące grudki czyli torbiele ropne. Obecność bakterii powoduje, że białe ciałka krwi są przyciągane i tworzą pęcherzyki. Natomiast enzymy, które są produkowane przez białe krwinki uszkadzają ściany pęcherzyka doprowadzając do przejścia jego zawartości do skóry właściwej. W wyniku tego procesu tworzy się stan zapalny widoczny jako czerwona wysypka.

Jak sobie poradzić kiedy trądzik kontroluje nasze życie?

Ze względu na różne rodzaje trądziku, można go leczyć na wiele sposobów. Jeśli jest łagodny pozbędziemy się go używając odpowiednich leków lub stosując odpowiednie oczyszczanie. Jednak jego poważniejsze formy należy leczyć pod kontrolą dermatologa. Wtedy to specjalista powinien dobrać nam odpowiednie kosmetyki. Przestrzeganie podstawowych zasad pielęgnacji cery, z pewnością pomoże osiągnąć zadowalające rezultaty terapii. Pamiętaj, że dokładne oczyszczanie cery jest bardzo ważne. Dlatego korzystanie z zabiegów mikrodermabrazji, oxybrazji, mezoterapii czybioprądów może przenieść wymierne efekty. Niestety wizyty u kosmetyczki nie należą do najtańszych przyjemności. Dzisiaj można już za atrakcyjną cenę kupić urządzenia, które pomogą w realizacji tych zabiegów nie wychodząc z domu. Skin scruber czy funkcjonalne mini kombajny kosmetyczne usuwają niedoskonałości i nadają jej promienny oraz zdrowy wygląd.

O czym musimy pamiętać?

Trądzik nie jest już tylko problemem nastolatków. To zaskakujące, ale coraz częściej dotyczy osób dorosłych. Zmiany skórne bywają bardzo widoczne, przez co każde wyjście z domu stanowi problem. Obniża się przez to nasza samoocena i sprawia, że czujemy się mniej atrakcyjni. Wstyd przed spojrzeniami innych prowadzi do maskowania niechcianego problemu. Nakładanie kilku warstw podkładu nie zlikwiduje zmian chorobowych, a wręcz przeciwnie, może go pogłębić. Warto również zastanowić się nad zmianą żelu lub płynu, którego używamy do oczyszczania twarzy. Może być zbyt agresywny lub zbyt łagodny dla naszego typu skóry. Pijąc dużo wody pomożemy oczyścić skórę z toksyn. Pamiętajmy o dokładnym demakijażu cery przed snem. A jeśli stosujesz środki antykoncepcyjne warto, w konsultacji z lekarzem, zastanowić się nad ich zmianą. Przede wszystkim zadbaj o ruch i regularnie ćwicz. Niestety nadmierny stres, także odbija się na wyglądzie naszej cery. Dlatego tak ważna, w tym zabieganym świecie, jest prawidłowa higiena snu. (źródło: http://importmania.pl/)

Kategorie:
poradnik
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish