mar 30, 2016
2208 Wyświetleń
0 0

Jerzy Owczarz w Teatrze Starym

Napisany przez

Dnia 9 kwietnia br. o godzinie 19:00 w Teatrze Starym w Bolesławcu odbędzie się koncert fortepianowy Jerzego Owczarza.

Jerzy Owczarz jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Faryniarza. Podczas studiów został wyróżniony stypendium rektorskim, przyznawanym najlepszym studentom. Kształcił się także na Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych. Oprócz tego brał udział w wielu pianistycznych kursach mistrzowskich
z udziałem m.in. prof. Borysa Petruszańskiego, prof. Aleksandra Orłowieckiego, prof. Istvana Lantosa.

W kraju występował z recitalami w Warszawie, Wrocławiu (w tym dwukrotnie na scenie Filharmonii Wrocławskiej), Krakowie, jak również w mniejszych miejscowościach. Koncertował również dla zagranicznej publiczności: na Węgrzech, w Anglii, Włoszech, Czechach. Jest laureatem Concorso Internazionale di Esecuzione Musicale e Composizione „Valeria Martina”, gdzie w kategorii G zdobył pierwsze miejsce (2011), dotarł również do półfinału XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Leosa Janacka w Brnie (2012).

Oprócz działalności artystycznej prowadzi również działalność pedagogiczną i naukową. Jeszcze jako student rozpoczął pracę jako nauczyciel fortepianu w Zespole Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu, a obecnie naucza w Państwowej Szkole Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu. Ponadto dał cykl wykładów na wyższych uczelniach muzycznych w Pradze
i Brnie na temat wykonawstwa muzyki Chopina. Również na ten temat napisał szereg artykułów opublikowanych w Polsce i Czechach. Od niedawna zajmuje się również organizowaniem życia muzycznego na terenie Dolnego Śląska, od sierpnia 2015 jest dyrektorem artystycznym Wojnowickich Salonów Muzycznych.

W  kwietni będziemy mogli zobaczyć Jerzego Owczarza także podczas Wieczoru Muzyki Słowiańskiej, który odbędzie się dnia 15 kwietnia br. o godzinie 19:00 gdzie wystąpi wraz z:

Karolem Lipiński-Brańką – skrzypce
Bartoszem Nowakiem – tenor
Joanną Kołodziejską – prowadzenie

Bezpłatne wejściówki dostępne będą w Młodzieżowym domu Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu przy ulicy Grunwaldzkiej 5.

Tagi artykułu:
· · · ·
Kategorie:
kultura
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish