kw. 17, 2016
2386 Wyświetleń
4 0

Pierwsze miejsce w Łodzi dla bolesławieckiego spektaklu Anety Ćwieluch!

Napisany przez

Wyreżyserowany przez Anetę Ćwieluch z MDK w Bolesławcu spektakl „Kitty” Teatru  „Z jednej gliny” Zdobył dziś pierwsze miejsce w 34 Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych CENTRUM 2016r. organizowanych w Centrum Kultury Młodych w Łodzi. Wystawiono go w Łodzi w piątek (spektakl można było nawet obejrzeć online) a w omówieniu po prezentacji sztuki jurorzy właściwie nie znaleźli słabych punktów w inscenizacji i chwalili zarówno panią reżyser jak i wykonawców.

Aneta Ćwieluch dostała także WYRÓŻNIENIE INSTRUKTORSKIE oraz PRYWATNĄ NAGRODĘ przewodniczącej jury – Pani Jadwigi Sącińskiej.

Tetar z jednej gliny w oczekiwaniu na werdykt Jury. Foto

„Teatr z jednej gliny” w oczekiwaniu na werdykt Jury. Foto: Pracownia teatralna FORMAT.

„Kitty” to przejmująca powieść o dziecku, które z dnia na dzień znajduje się w innej rzeczywistości, w innych realiach. Świat dziecka jednak sie nie zmienia a dostosowuje się do sytuacji. Zostają zabawy (dostosowane do warunków) ale pojawia się też strach i obawa o jutro. Tekst oparty jest m.in na dzienniku Anne Frank.

 

 

Kategorie:
kultura
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish