maj 14, 2016
2595 Wyświetleń
3 0

Przybylski może stracić posadę nawet mimo ucieczki z PO

Napisany przez

Chociaż pod koniec marca marszałek sejmiku, Cezary Przybylski odszedł z PO i ocalił stołek tworząc nową koalicję m.in. z Bezpartyjnymi Samorządowcami i tak może stracić funkcję. Wyborcza.pl informuje, że PiS zamierza złożyć wniosek o odwołanie marszałka.
– Obecne władze województwa działają w sytuacji kryzysu nie mając zagwarantowanej stabilnej większości – przekonuje w Gazecie szef klubu PiS Andrzej Jaroch. – Z wielu stron słyszę, że trzeba przeprowadzić dobrą zmianę.

PiS chce przeprowadzić zmianę na sesji 30 czerwca. „Wcześniej jednak musi złożyć wniosek o odwołanie marszałka Cezarego Przybylskiego. Andrzej Jaroch, kierujący klubem PiS w sejmiku zapewnia, że nie jest on jeszcze napisany. PiS ma jednak czas do najbliższego posiedzenia sejmiku, które zaplanowane jest na 25 maja. ” – czytamy na Wyborcza.pl. „Klub PiS w sejmiku od początku kadencji jest niezmienny. Partia ma dziewięciu swoich radnych. To stanowczo za mało, by skutecznie przeprowadzić zmianę szefa zarządu Dolnego Śląska. Jaroch nie kryje, że trwają rozmowy radnymi z innych klubów. Tymi niezadowolonymi z obecnego układu sił i krytykującymi obecne władze.”

O prawdopodobieństwie odwołania Przybylskiego i skutkach jego odejścia z PO więcej przeczytacie TUTAJ.

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish