cze 1, 2016
3595 Wyświetleń
14 0

TYLKO NIE U NAS

Napisany przez

Dziś nie napiszemy o tym, kto wygra konkurs na dyrektora II LO w Bolesławcu. Bo, wstyd się przyznać, ale nie wiemy, nie mamy pojęcia i nie przychodzi nam nawet do głowy, kto by to mógł być.

Nie przeczytacie także u nas o wynikach kontroli Państwowej Inspekcji Pracy w Bolesławieckim Ośrodku Kultury Międzynarodowym Centrum Ceramiki (uff! – pojechali z tą nazwą). Nie przeczytacie, bo chcemy dać szansę konkurencji i mamy nadzieję, że inne media zrobią z tego newsa i napiszą, że PIP nic niezgodnego z prawem nie stwierdził.

Nie napiszemy również o tym, że Bogdan Nowak wyprowadził Gliniadę z Bolesławca do Wrocławia i przemianował ją na Festiwal Bieli. Bo nie wyprowadził. I to mimo faktu, że niektórzy w mieście chętnie by się pomodlili o to, aby nie było jak rok temu, czyli tak:

Nie napiszemy też, że i w tym roku w miejsce Gliniady dostaniecie od władz miasta Festiwal Kultur. Bo nie wiemy, czy to fantastyczne wydarzenie prezentujące wiele aspektów kultury samorządowej da się powtórzyć. Jakby ktoś chciał powspominać, to TUTAJ.

Nie napiszemy o jednogłośnym absolutorium dla prezydenta, żeby nie pogrążać  opozycji… opozycji? Wróć! Żeby nie pogrążać radnych, którzy jakimś cudem dostali się do Rady Miasta z innych komitetów niż komitet pana prezydenta. Cieszy nas, że starają się, aby w następnych wyborach być w tym właściwym komitecie. Pytanie czy wystarczy miejsc…

Nie napiszemy też o tym, że ktoś zrobił artyście Grobelnemu (a właściwie miastu, które zapewne za pracę artysty zapłaciło) lifting rzeźby przy I LO. Wiemy przecież, że nasza dzielna straż miejska dysponuje takim monitoringiem, że wandale będą lepić te kształty na nowo. Oczywiście za karę..

Nie pochylimy się nad tym, że staw przy Bankowej opanowują powoli szczury. Bo szczur to w sumie chomik, tylko ma PR do dupy.

Nie napiszemy o tym, że Piast Wykroty może wkrótce grać w IV lidze, w której nie może grać BKS Bolesławiec. Bo każdy ma taki klub, na jaki zasłużył.

Nie napiszemy o tym ze zmiana planu zagospodarowania przestrzennego dot. połączenia ul. 1000-lecia z Kosiby była zasłoną dymną przed zmianą planu pewnej inwestycji przy ul. Polnej, bo ktoś mógłby powiedzieć, że prezydent wciąż wspiera PSL. Nie wątpimy też, że duże, niezależne bolesławieckie media podejmą temat inwestycji na Polnej i przyjrzą mu się dokładnie. Swoją drogą to fajne, że jak niegdyś członek zarządu powiatu chciał na sesji zabrać głos w sprawie dofinansowania remontu teatru, to mu głosu nie udzielono, a jak ktoś chce sobie inwestycję przekwalifikować, to se może na sesji pogadać… To się nazywa chyba postęp.

Nie przeczytacie także u nas relacji z tego, jak radni Rady Miasta wystąpili w „Czerwonym Kapturku” na scenie kina Forum. Bo wiemy dlaczego wystąpili (i nie chodzi o to, że mogli w trakcie kadencji zrobić w końcu coś, w czym się odnajdują). Jak informuje Telewizja TVT, spektakl taki był marzeniem dyrektorki BOK MCC, Ewy Lijewskiej-Małachowskiej.  Spełniło się i módlmy się, żeby nie miała następnych. Bo jak jej się zamarzy jakiś musical… My Fair Lady na przykład… możemy nie dźwignąć… zbyt osobiste.

 

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do TYLKO NIE U NAS

 • NO … Szacun … To nie powiemy to mi się podobało dziś … :):)

  Re 04/06/2016 04:56 Odpowiedz
 • Można też nie napisać, że na mieście wymienia się już .. dwóch kandydatów na Starostę Kazimierza Gawrona i Karola Stasika.

  frugo 03/06/2016 10:27 Odpowiedz
  • Gawron nie jest w PO, a i w PSL niezbyt ma notowania.

   On/Off 03/06/2016 11:03 Odpowiedz
   • Gawron Kazimierz Członek Zarządu Powiatu -Platforma Samorządowa PB, Stasik Karol Przewodniczący Rady Powiatu – Platforma Samorządowa PB

    frugo 03/06/2016 13:38 Odpowiedz
    • Komitet Wyborczy „obywatelski”, to nie to samo, co matka partyja. Zaczęła by się jatka, bo w PeŁO przynajmniej kilku ostrzy sobie ząbki na ten fotel :)

     On/Off 03/06/2016 14:02 Odpowiedz
  • … to Kwaśniewski umarł? Czy tak po zasługach?

   romek 03/06/2016 14:44 Odpowiedz
   • Nie bądź cham… Nich starosta dochodzi do zdrowia i niech sie wyleczy. Oczywiscie rownolegle zmiana starosty jest niezbedna, bo choroba jedno a praca w powiecie drugie. W tym stanie zdrowia pan Kwasniewski nie powinien wg mnie pelnic dluzej funkcji. Takie zycie.

    gonzo 03/06/2016 19:42 Odpowiedz
    • Cham? Sam jesteś cham! Zapytać nie można, czy też on jest nieśmiertelny?

     romek 03/06/2016 21:29 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish