sie 22, 2016
2565 Wyświetleń
4 0

Bolesławiecka ceramika w Muzeum Ceramiki

Napisany przez

W sobotę, 20 sierpnia, w Muzeum Ceramiki w Bolesławcu uroczyście otwarto wystawę Stowarzyszenia Gmin Ceramicznych Rzeczypospolitej Polskiej „Z bolesławieckiej gliny.”

Pracownicy Zakładów Ceramicznych

Nie mogło na wystawie zabraknąć największej i najstarszej firmy ceramicznej w Bolesławcu, czyli Zakładów Ceramicznych „BOLESŁAWIEC”. W Muzeum można oglądać prace Janiny Bany-Kozłowskiej, Barbary Kozłowskiej-Trojnar, Danuty Amborskiej, Małgorzaty Szewc, Aleksandry Pierzchalskiej, Joanny Szymańskiej i Ewy Pięty.

IMG_3424

Wystawie towarzyszy bogaty katalog prezentujący producentów ceramiki z Bolesławca i okolic. Na czołowym miejscu znajduje się bogato ilustrowana prezentacja historii, tradycji, sukcesów i naczyń z ZC „BOLESŁAWIEC”

IMG_3310

– Dla nas wydanie tej publikacji i udział w tym przedsięwzięciu Zakładów Ceramicznych „BOLESŁAWIEC” jest rzeczą niezwykle cenną – mówi dyrektor Muzeum Ceramiki, Anna Bober-Tubaj. – A to dlatego, że wystawa, jak wszystko, przemija, natomiast książka, publikacja w języku włoskim, angielskim i polskim, przez wiele lat będzie cieszyć nie tylko turystów, ale i wszystkich miłośników ceramiki.

IMG_3227

Wystawę można oglądać w Muzeum Ceramiki przy ul. Mickiewicza 13 do 30 października – od wtorku do soboty w godz. 10-16, w niedziele – od 11 do 16. Potem ekspozycja trafi do Włoch.

IMG_3422

Kategorie:
kultura
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish