paź 18, 2016
2001 Wyświetleń
1 0

Dolnośląskie Gryfy dla Gminy Miejskiej i Zakładów Ceramicznych „BOLESŁAWIEC”

Napisany przez

Bolesławiec dostał wyróżnienie w kategorii „Nagroda dla samorządów za szczególne sukcesy we współpracy z biznesem” a Zakłady Ceramiczne „BOLESŁAWIEC” w kategorii „Ambasador Dolnego Śląska”. Nagrody wręczono w poniedziałek podczas Wielkiej Gali Biznesu w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu  – to już trzynasta edycja Dolnośląskiej Nagrody Gospodarczej

– To dla nas zaszczyt, zobowiązanie i ogromne wyróżnienie – mówi prezes ZC „BOLESŁAWIEC”,Wiesław Ogrodnik, który odbierał nagrodę w imieniu Spółki. – Ale jednocześnie jest to uznanie naszej pozycji w regionie i na rynku. Na taki tytuł ta firma pracuje od 70 lat i zdecydowanie na niego zasłużyła. Wyjątkowość naszych produktów sprawia, iż nie mogą być one mylone z niczym oferowanym przez producentów z innych regionów kraju. Nasza konsekwencja w dbaniu o poziom artystyczny i jakościowy produkcji, to znakomita forma promocji Dolnego Śląska i jego bogactwa. Na każdym kroku i w każdym regionie świata podkreślamy nasz dolnośląski rodowód. Od dziesięcioleci jesteśmy ambasadorami Dolnego Śląska a rosnąca popularność naszych wyrobów na świecie sprawia, że każdego dnia wielu ludzi przekonuje się o bogactwie artystycznym polskiej tradycji.


gryf-10– Ja tylko odbierałem tę nagrodę –
mówi Prezes Spółki. – Ale  zapracowała na nią załoga Spółki a właściwie całe pokolenia ludzi tworzących ceramikę w Zakładach. To skutek ich wieloletniej pracy i ciągłego dochodzenia do doskonałości.

Zakłady Ceramiczne „BOLESŁAWIEC” Sp. z o.o. są jednym z największych producentów  ręcznie formowanej i ręcznie zdobionej unikalną w świecie techniką stempelkową ceramiki stołowej. W naszej ofercie znajdują się również kolekcje garnków ceramicznych. To najstarszy powojenny producent ceramiki na ziemi bolesławieckiej. Początki działalności to rok 1946. Wówczas nastąpiło ponowne uruchomienie przedwojennej wytwórni ceramiki Reinhold & Co., która później funkcjonowała w ramach Bolesławieckich Zakładów Garncarsko-Ceramicznych, a w 1964 roku weszła w skład Bolesławieckich Zakładów Ceramicznych Przemysłu Terenowego od 1980 roku przekształconych w Zakłady Ceramiczne „BOLESŁAWIEC”.

 – Nasz dolnośląski rodowód podkreślamy na każdym kroku już samą nazwą Spółki, w której nazwa miasta Bolesławiec znajduje się od 1980 roku dzięki zgodzie lokalnych władz na używanie nazwy miasta, jako nazwy własnej – mówi  Ogrodnik. – Przede wszystkim jednak nasze dolnośląskie pochodzenie widać w naszych produktach, których formy i zdobienia inspirowane są tradycyjną bolesławiecką ceramiką i motywami związanymi z Dolnym Śląskiem. Na każdym kroku podkreślamy nasze pochodzenie i fakt, że produkowane przez nas rękodzieło to produkt wyjątkowy i regionalny. Dowodem na to może być uczestnictwo w wielu formach promocji ziemi dolnośląskiej: od udziału w EXPO w Mediolanie po liczne wyjazdy w ramach promocji Dolnego Śląska wraz z Dolnośląską Organizacją Turystyczną.  Naszą ceramiką uatrakcyjnialiśmy targi w Batumi, imprezy we Wrocławiu, Gdańsku, Lwowie, Rzeszowie, czy Miliczu.

Zdjęcia z Gali: Zachodnia Izba Gospodarcza.

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish