Paź 27, 2016
1121 Wyświetleń
1 0

Bolesławiecki finał warsztatów “Wkoło koła” – zobacz zdjęcia

Napisany przez

W środę w Teatrze Starym odbył się spektakl taneczny (zdjęcia powyżej) podsumowujący projekt „Wkoło koła” realizowany w Szkole Podstawowej w Brzeźniku we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Bolesławcu. Przedstawieniu towarzyszył wystawa prac ceramicznych wykonanych przez uczestników projektu oraz fotografii Bernarda Łętowskiego dokumentujących warsztaty.

Projekt kulturalny „Wkoło koła” realizowany jest w ramach Bardzo Młodej Kultury na Dolnym Śląsku.
Elementem łączącym wspólne działania jest KOŁO: tańce w kręgu i toczenie na kole garncarskim a wszystko to połączy w całość spektakl o nas, o tym, kim jesteśmy i skąd jesteśmy. Projekt jest spotkaniem ludzi, którzy chcą być razem podczas ciekawych zajęć i chcą razem tworzyć i bawić się naszą rodzimą tradycją ceramiczną i taneczną bez względu na wiek.

Liderzy projektu to: Anna Idkowiak, Aleksandra Gólczewska, Jarosław Sawicki i Dorota Strzelczyk.

Projekt jest dofinansowany ze środków budżetu Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018 oraz Województwa Dolnośląskiego. Projekt jest także efektem współpracy Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu i Szkoły Podstawowej w Brzeźniku.
Wstęp na finałowe spektakle jest bezpłatny

Kategorie:
kultura
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Odkorkujmy Bolesławiec

Treść interpelacji, składanej w imieniu mieszkańców, na sesję Rady Powiatu Bolesławieckiego 27 X 2016r., adresowanej do Starosty Bolesławieckiego i Zarządu...

Zamknij