kw. 30, 2017
2696 Wyświetleń
8 0

Frajerzy

Napisany przez

Ale ten nasz las zaśmiecony – skomentował R. gdyśmy się po sąsiedzku raczyli wieczornym piwkiem. Może byśmy tak się któregoś dnia zebrali i posprzątali? – zaproponował.
Może – odpowiedziałem bez przekonania.
Wokół posesji każdy ma czysto, a wystarczy tylko dwa metry za siatkę zerknąć… – filozoficznie skwitował R. sięgając po koleją puszkę.
Jeśli naprawdę chcecie, to ruszę temat i popytam – skwitowałem.

Następnego dnia zadzwoniłem do Urzędu Gminy i umówiłem się na spotkanie z Wójtem.
I naprawdę chcecie ten las posprzątać? – z niedowierzaniem zapytał Wójt przeglądając plik zdjęć, które przyniosłem ze sobą.
Naprawdę – odparłem. Oczekujemy jedynie, byście Państwo dostarczyli nam kontener we wskazane miejsce.
Nie ma problemu – błyskawicznie zareagował zastępca wójta. Dostaniecie wszystko, czego potrzeba.

I takie podejście do tematu lubię – pomyślałem jadąc do domu.

Pokaż mi swoje śmieci, a powiem ci, kim jesteś

Kilka dni później dostarczono nam pojemniki i zabraliśmy się do lokalnego czynu społecznego. W ciągu dwóch godzin kontenery były pełne. Przegląd znalezionych przedmiotów utwierdził nas w przekonaniu, że mieszkańcy gminy Bolesławiec do lasu nie chodzą tylko na spacer. Okazało się, że równie dobrze wymienić tam można opony samochodowe, olej w silniku, reflektory i elementy zawieszenia, jak również zutylizować stary telewizor, lodówkę lub pralkę. O materiałach budowlanych już nie wspomnę. I tylko jedna refleksja przyszła mi do głowy, gdy po skończonej pracy spoglądaliśmy na stos zebranych śmieci.

Wiecie, co ludzie powiedzą, gdy dowiedzą się, że ktoś las w Kruszynie w sobotę wysprzątał? – zapytałem
Wiadomo, frajerzy – podsumował R. i rozeszliśmy się do domów.

A władze gminy obiecały, że lada dzień pojemniki odbiorą i podstawią nowe, jeśli tylko będziemy chcieli akcję powtórzyć. I za tak zdecydowaną i szybką reakcję należą się im podziękowania.

Tagi artykułu:
· · · ·
Kategorie:
Kaźmierczak

  Z wykształcenia politolog i anglista, z zamiłowania pedagog. Pasjonat futbolu, miłośnik kina, klasyki rocka oraz dobrej książki.

  Komentarze do Frajerzy

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

  Bobrzanie.pl
  pl_PLPolish