Gru 24, 2017
2516 Wyświetleń
2 0

Świąteczne porządki

Napisany przez

Jakiś czas temu pisałem o spontanicznej, oddolnej akcji sprzątania zaśmieconego, kruszyńskiego lasu przy ulicy Lipowej. Po interwencji mieszkańców, a z pomocą władz gminy, w lesie zrobiło się czysto, ładnie i przyjemnie. Nie na długo niestety. Kilku „geniuszy” najwyraźniej wyszło z założenia, że skoro tutaj jest czysto, a oni mają trochę śmieci, to zamiast jechać do PSZOKu lub wynająć specjalny kontener, można przecież wywieźć je do lasu. Szybciej, taniej i przy okazji zrobi się świąteczne porządki. Przegląd owych „leśnych skarbów” każe przypuszczać, że należą one w większości do właścicieli firm budowlanych i warsztatów samochodowych. Terminy pewnie gonią, robota zrobiona być musi, a klient ma być zadowolony. Śmieci niech posprząta sobie ktoś inny. Prawda, że proste?

Dziś Wigilia. Za kilka godzin odświętnie ubrani zasiądziemy z bliskimi do stołów. Będziemy się dzielić opłatkiem, kolędować i składać sobie życzenia. Korzystając z okazji chciałbym przyłączyć się do owych życzeń Zdrowych i Spokojnych Świąt, a niektórym życzyć także przede wszystkim oleju w głowie. Może nie jest za późno…

Tagi artykułu:
·
Kategorie:
Kaźmierczak

  Z wykształcenia politolog i anglista, z zamiłowania pedagog. Pasjonat futbolu, miłośnik kina, klasyki rocka oraz dobrej książki.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  “Rodzi się Jezus pod bombami”

  Piosenka "Raport z Aleppo" to zapowiedź płyty, na której wiersze Adama Ochwanowskiego będzie śpiewał do […]

  Zamknij