cze 11, 2017
2785 Wyświetleń
5 0

Mechanik – znane zawody – nowe możliwości!

Napisany przez

ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH w Bolesławcu to szkoła z  wieloletnimi tradycjami edukacyjnymi w branży mechanicznej.

Doświadczenie w kształceniu poszukiwanych na rynku specjalistów bolesławiecki Mechanik zdobywał od lat 60 ubiegłego wieku. Również obecnie współpraca z największymi i najbardziej renomowanymi pracodawcami naszego regionu rozwija się znakomicie – Zehnder, Gerresheimer, Weber Hydraulika, Nowy Ląd czy KGHM chętnie przyjmują na praktyki zawodowe uczniów, a następnie zatrudniają absolwentów bolesławieckiego Mechanika. Bardzo dobrze układa się również współpraca z Politechniką Wrocławską.

Zespół Szkół Mechanicznych, jako pierwsza z bolesławieckich szkół zawodowych, został wyróżniony przez ministra gospodarki za dostosowanie kształcenia zawodowego do potrzeb pracodawców!
Absolwenci Mechanika nie tylko świetnie dają sobie radę jako wysokokwalifikowani oraz doskonale wynagradzani pracownicy, lecz również dzięki wysokim wynikom egzaminów maturalnych kontynuują naukę na wyższych uczelniach technicznych.

Zespół Szkól Mechanicznych w roku szkolnym 2017/2018 oferuje absolwentom gimnazjów  kształcenie w atrakcyjnych zawodach poszukiwanych na lokalnym i regionalnym rynku pracy:
technik mechatronik – posiada interdyscyplinarną wiedzę i umiejętności praktyczne z technologii mechanicznej, elektrotechniki, elektroniki i informatyki,
technik mechanik – potrafi organizować i nadzorować proces produkcji, obsługiwać maszyny i urządzenia, ma umiejętności z zakresu obróbki mechanicznej, spawalnictwa, metaloplastyki, obsługi i programowania obrabiarek numerycznych CNC,
techników górnictwa podziemnego – jego domena to organizacja i prowadzenie eksploatacji złóż podziemnych,
technik pojazdów samochodowych – zna się na naprawie i eksploatacji współczesnych pojazdów samochodowych oraz potrafi organizować te działania,
mechanik pojazdów samochodowych  – doskonale zna budowę oraz zasady eksploatacji, diagnozowania i naprawy pojazdów samochodowych,
operator obrabiarek skrawających – potrafi przygotować do pracy, prowadzić obróbkę oraz obsługiwać obrabiarki konwencjonalne i sterowane numerycznie – CNC; NOWY ZAWÓD!
Uczniowie technikum mechanicznego przechodzą szkolenie z zakresu spawalnictwa, a uczniowie klas samochodowych w ramach nauki odbywają (bezpłatny!) kurs prawa jazdy kat. B.
Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu dzięki budowie nowych warsztatów szkolnych i termomodernizacji szkoły oraz przez znaczące doposażenie w pomoce dydaktyczne stał się najnowocześniejszą szkołą zawodową w regionie.

 

KLIKNIJ TUTAJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze sa wyłączone

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish