paź 17, 2017
1652 Wyświetleń
3 1

Wieczór Młodego Monodramu

Napisany przez

Starostwo Powiatowe w Bolesławcu i Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego zapraszają na wydarzenie, które ma wielkie szanse, by stać się imprezą cykliczną. Wieczór młodego monodramu to spotkanie z aktorami, którzy postanowili zmierzyć się z najtrudniejszym zadaniem teatralnym: stanąć na scenie sam na sam z widzami i wykreować świat, postać, opowieść, która nikogo nie pozostawi obojętnym. Na początek tej sztuki spróbują dokonać:

 

  1. Klaudia Kowalik z Teatru Z Jednej Gliny (MDK Bolesławiec)

Spektakl „Matki” oparty na tekstach T. Dimowej, reż. Aneta Ćwieluch.

Kiedy w pewnej szkole pojawia się nauczycielka o wielkim sercu i wyjątkowym darze rozumienia i słuchania innych, dla wielu uczniów zmagających się z różnymi traumami i nieszczęściami staje się drugą matką, by nie rzec aniołem w ludzkiej skórze. Sielanka kończy się, gdy oznajmia dzieciom, że odchodzi…

 

  1. Piotr Fujarewicz z Teatru Zapadnia (MDK Opole)

Spektakl „Kyś” oparty na tekstach T. Tołstoj, reż. Aneta Ćwieluch.

Brawurowy monodram osadzony w świecie po apokalipsie atomowej z powieści Tatiany Tołstoj. Zaskakujący, pełen humoru, zbudowany na oryginalnym słownictwie i sympatycznej wyrazistości głównego bohatera.

 

  1. Irena Tkaczyk z Teatru „Formalina” (MDK Bolesławiec)

Spektakl „Tylko nie cynkowa” oparty na tekstach S. Aleksijewicz, reż. Aneta Ćwieluch.

Smutny i bardzo ascetyczny w stylu monolog matki rosyjskiego żołnierza, który powrócił z Afganistanu żywy, lecz okaleczony psychicznie.

III nagroda w finale 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Słupsku

II miejsce na III Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskich Teatrów Osób Dorosłych AMARANTUS w Tychach

 

Teatr Stary

27 października

godz. 20.00

wstęp wolny

Kategorie:
kultura
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish