sie 13, 2018
1492 Wyświetleń
4 0

„Wolność kocham i rozumiem” – konkurs na esej

Napisany przez

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości pracownia literacka Młodzieżowego Domu Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu zaprasza uczniów w wieku 13-19 lat do podjęcia próby literackiej refleksji na temat: „Wolność – kocham i rozumiem”

Próba, a więc esej (fr. essai – próba), powinna być wyrazem osobistych emocji i sądów związanych z tematem konkursu. Prosimy o korzystanie z własnych, szeroko pojętych skojarzeń i poszukiwanie odniesień nie tylko w naszej historii, lecz i w Waszej teraźniejszości i przyszłości.

Forma eseju daje otwartą drogę Waszym myślom!

A wakacje dają Wam wolny czas!

Więc piszcie, odpowiedzcie własnym głosem. Niech będzie on jednym z wielu – po wakacjach zaprosimy Was do dyskusji.

Pozdrawiamy i życzymy powodzenia!

Ważne:

  1. Udział w konkursie mogą wziąć osoby w wieku 13-19 lat.
  2. Czekamy na Wasze teksty, które będą odpowiedzią na podane hasło, do końca września 2018 roku.
  3. Esej powinien być podpisany godłem, mieć do 4 stron w standardowym formacie .doc Word i stanowić załącznik do maila nadesłanego na adres: [email protected]
  1. Wystarczy nam Wasz adres mailowy. Skontaktujemy się z wybranymi osobami do końca października 2018 roku.
  2. Nagrodzone przez jury teksty zostaną opublikowane na blogu Warsztatów literackich MDK (teatrzykslowablogspot.com) i poddane ocenie internautów.
  3. Laureatów i autorów najciekawszych komentarzy zamieszczonych na blogu zaprosimy na spotkanie w Starym Teatrze, gdzie nastąpi finał konkursu i wręczenie nagród.
Tagi artykułu:
· ·
Kategorie:
kultura
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish