Paź 11, 2019
670 Wyświetleń
0 0

Transgea – nowa wystawa w görlitzkim zoo

Napisany przez

“TRANSGEA – Transgraniczna współpraca w zakresie lokalnych działań adaptacyjnych do zmian klimatu do 15.11.2019 w goerlitzkim zoo”

Skutki zmian klimatycznych były w ostatnich latach w Górnych Łużycach wyraźnie odczuwalne– długo utrzymująca się susza oraz wysokie temperatury znacznie obniżyły poziom wody. Jednocześnie, częste ulewne deszcze i burze zwiększały ryzyko powodzi. Prawie każdy zauważył jak drastyczne konsekwencje ma to dla przyrody i rolnictwa.  Każdy ma okazję, a nawet obowiązek łagodzenia skutków zmian klimatu za pomocą prostych zmian w swoim zachowaniu. W ramach projektu Interreg, pięciu partnerów z Polski i Saksonii mogło w ubiegłym roku opracować transgraniczne, lokalne działania adaptacyjne do zmian klimatu. Wyniki współpracy oraz zalecenia prezentowane są w formie wystawy w języku niemieckim i polskim.  „Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec jako instytucja, dla której ochrona przyrody jest sprawą priorytetową chętnie pokazuje oraz wspiera takie akcje. Cieszymy się, iż problematyka ochrony klimatu znalazła zainteresowanie wśród części naszego społeczeństwa, ponieważ tylko wspólne działania pozwolą na rozwiązanie problemów jakie stawia przed nami przyszłość” – mówi Dr.Hammer, dyrektor zoo w Görlitz. Wystawę można oglądać do 15.11.2019 w Naturschutz-Tierpark Nasze Zoo Görlitz Zgorzelec.

Foto: www.zoo-goerlitz.de, I. Plath

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00 

Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

 

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Opowieści nie tylko ze Srebrnego Potoku

Teatr Stary (ul. Teatralna 1) 18 października 2019 godz. 17.00 wstęp wolny Młodzieżowy Dom Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu...

Zamknij