gru 6, 2019
1452 Wyświetleń
4 0

Spotkanie z pisarką Iwoną Banach

Napisany przez

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie z Iwoną Banach, pisarką, tłumaczką i mieszkanką Bolesławca.

Iwona Banach jest laureatką konkursu na powieść w wydawnictwie Nasza Księgarnia (I miejsce). Ma na koncie 15 przetłumaczonych powieści i reportaży oraz 10 powieści własnych. Jest autorką popularnych powieści takich jak: Szczęśliwy pech, Lokator do wynajęcia, Klątwa utopców, Czarci krąg, czy Pocałunek fauna. Pisarka spotka się z czytelnikami, aby promować swoje dwie najnowsze książki Niedaleko pada trup od denata oraz Pewnej zimy nad morzem.

„Jestem tłumaczką, nauczycielką, mamą dorosłej niepełnosprawnej dziewczynki, pożeraczką książek, szydełkoholiczką i straszną bałaganiarą. Interesuje mnie dosłownie wszystko (no, może poza ekonomią i motoryzacją). Szczególnie kreatywna bywam w kuchni, choć rodzina twierdzi, że do moich obiadów zamiast solniczki należałoby dołączać gaśnicę (występujący w jednej z powieści pikantny sataraż nauczył mnie przyrządzać mój tata). Nie jestem aż tak roztargniona jak Regi, ale potrafiłabym schować masło do piekarnika, a kota do lodówki (gdyby nie to, że koty to zwierzęta przytomne i głośno protestują)” – mówi o sobie autorka.

11 grudnia (środa), godz. 17:00.
Wstęp wolny.
Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida – Centrum Wiedzy, ul. Głowackiego 5, Bolesławiec

Kategorie:
kultura · polecamy
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish