lut 24, 2020
1303 Wyświetleń
2 0

Sukces w zachowaniu gatunków możliwy tylko zjednoczonymi siłami

Napisany przez

Zrzeszenie ogrodów Zoologicznych i Zoo Goerlitz wspierają ochronę gatunków poprzez populację rezerwową 

Zrzeszenie Ogrodów Zoologicznych (VdZ) wzywa, aby hodowla zachowawcza prowadzona przez ogrody zoologiczne była ważnym wkładem w określaniu przyszłych strategii ochrony bioróżnorodności. „To dla nas oczywiste, iż nasze działania na rzecz ochrony gatunków muszą być częścią tych strategii, ponieważ ochrona zagrożonych gatunków może się powieść tylko jeżeli zjednoczymy siły”- Volker Homes, dyrektor stowarzyszenia.Możliwość powiązania działań na rzecz ochrony gatunków w środowisku naturalnym zwierząt z działaniami w ogrodach zoologicznych, była także przedmiotem corocznej dyskusji Dr. Till Backhausa – Ministra Rolnictwa i Środowiska Meklemburgii i Pomorza Przedniego z przedstawicielami Zrzeszenia Ogrodów Zoologicznych, podczas Międzynarodowego Zielonego Tygodnia w Berlinie. „Usługi ogrodów zoologicznych polegające na hodowli i rozmnażaniu okazów gatunków zagrożonych wyginięciem, w celu uzyskania dostępu do rezerwowej populacji są niezbędną częścią środków, które należy wdrożyć na szczeblu krajowym i międzynarodowym, gdyż są one niezbędne dla zachowania różnorodności biologicznej” – minister Dr Backhaus. „Gdyby nie ogrody zoologiczne, kilka gatunków zwierząt jak np. żubr czy szpak balijski wyginęłoby bezpowrotnie.” W związku z tym Minister Backhaus objął patronatem kampanię „Zwierzę roku”, w którą zaangażowane jest Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Gatunków i Populacji (ZGAP), aby zapewnić ratunek zagrożonym gwarkom.

Dr. Sven Hammer, Dyrektor Naturschutz-Tierpark Görlitz-Zgorzelec dodaje: „Nasze Zoo od wielu lat pracuje na rzecz różnych programów hodowlanych na arenie międzynarodowej. Dlatego w marcu 2020 przyjmiemy pod swoje skrzydła hodowlaną parę gwarków, aby także móc przyczynić się do zachowania tego gatunku ptaków na wolności“.

W październiku Organizacja Narodów Zjednoczonych planuje sfinalizować i przyjąć strategię na rzecz różnorodności biologicznej na nadchodzącą dekadę, która już została nazwana dekadą ONZ na rzecz odbudowy ekosystemów. Program skupi się również na przyszłej strategii różnorodności biologicznej Unii Europejskiej.

 

Foto: hodowla wyginiętych na wolności sik wietnamskich w Naturschutz-Tierpark Görlitz-Zgorzelec, www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl [email protected]
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00
Cennik:
https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish