Cze 19, 2020
1101 Wyświetleń
1 0

28 małych kopyt więcej!

Napisany przez

Siedem młodych gazeli dżejran przyszło na świat w görlitzkim zoo. Trzy z nich karmione są butelką.

Winnym tego, iż w zeszłym roku w Naszym Zoo nie odchowano żadnych młodych gazeli jest lis. Minął rok, wykonano wiele prac remontowych, postawiono dziesiątki metrów elektrycznego ogrodzenia, a po wybiegu wraz z ośmioma dorosłymi osobnikami biegają cztery młode gazele.

W ciągu kilku kolejnych dni dołączą do nich także Böck, Pee i Fü, trzy trzytygodniowe jagnięta, które z różnych powodów zostały odrzucone przez matki. Aktualnie znajdują się pod czułą opieką doświadczonych opiekunów zwierząt. To całodzienny obowiązek, między godz. 7.00 i 22.00 każde z młodych pięciokrotnie domaga się posiłku w postaci zastępczego mleka. Do tego dochodzi jeszcze głaskanie, prace porządkowe oraz przygotowywanie posiłków. I to wszystko razy trzy …
Małe antylopy powoli przechodzą na pokarm stały. W wieku około dwunastu tygodni nie będą już potrzebować mleka.

Gazele dżejran zasiedlały kiedyś cały region Azji Środkowej, od Bliskiego Wschodu po Mongolię. Obecnie, z powodu niszczenia siedlisk, a przede wszystkim nielegalnego polowania, gatunek ten uważany jest za zagrożony.

W całej Europie tylko osiem ogrodów zoologicznych hoduje ten charyzmatyczny gatunek zwierząt. Mimo, mało spektakularnego, jasno-beżowego ubarwienia, to bardzo wyjątkowe zwierzęta.

Tymczasem, jak rejestrują kamery pułapki, lis nadal patroluje Nasze Zoo. Jednak, dzięki pracom wykonanym przy wybiegu, „twierdza gazeli” jest dla niego nie do zdobycia.

Kurator Catrin Hammer podczas karmienia młodych gazeli butelką.
Foto: Danilo Dittrich

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Hipokryzja, obłuda i nienawiść biorą się z niewiedzy. A niewiedza z gównianej edukacji.

W Tomaszowie Bolesławieckim zniszczono banery homofoba Dudy. Oczywiście nie wolno niszczyć cudzej własności, a taka […]

Zamknij