Paź 30, 2020
417 Wyświetleń
0 0

„Wizyta w zoo nie różni się niczym od spaceru na świeżym powietrzu!”

Napisany przez

W tym szczególnie trudnym okresie Zoo Görlitz pełni ważną funkcję społeczną i rekreacyjną, szczególnie dla dzieci.

Deutsche Tierparkgesellschaft e.V. (DTG), niemieckie stowarzyszenie ogrodów zoologicznych oraz Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych (VdZ), apelują do poszczególnych krajów związkowych o odpowiednie oraz proporcjonalne do panującej sytuacji plany wdrażania działań przeciwko rozprzestrzenianiu się korona-wirusa.

„Nasza koncepcja higieny w zoo działa!” – mówi dr Sven Hammer, dyrektor Zoo Görlitz. „Wizyta w zoo nie różni się niczym od spaceru na świeżym powietrzu!”

Ogród zoologiczny w Görlitz był bliskim partnerem Landu Saksonii, Miasta Görlitz oraz władz powiatu w realizacji koncepcji ochrony przed korona-wirusem, zarówno podczas pierwszego lockdownu, jak i przez całą fazę pandemii. Zoo ma nadzieję na kontynuację dotychczasowej, partnerskiej współpracy, jednak przy odpowiednim podejściu do panującej sytuacji.

Obecnie zoo odwiedzane jest przeważnie w bliskich kręgach rodzinnych, a aktywności w parku można bardzo dobrze zorganizować z zachowaniem odpowiedniego dystansu społecznego. Poza tym znajdujemy się już poza sezonem, czyli w okresie kiedy zoo odwiedza znacznie mniej gości niż w sezonie. Szczególnie dla dzieci zoo w Görlitz pełni ważną funkcję społeczną i rekreacyjną w tym szczególnie stresującym okresie, oczywiście z zachowaniem zasad higieny i bezpieczeństwa.

Zoo w Görlitz domaga się od Rządu Federalnego i Landu Saksonii uzgodnienia skutecznych środków pomocowych dla obiektów zoologicznych, w przypadku ich ponownego zamknięcia. Chociaż w niektórych krajach związkowych istniały już programy pomocy dla pierwszego lockdownu i zamknięcia ogrodów zoologicznych, Saksonia jeszcze do nich nie należała. „Do tej pory nie otrzymaliśmy od państwa żadnej rekompensaty za stratę 290 000 euro, poniesioną podczas pierwszego wiosennego zamknięcia. Na szczęście nasi lojalni goście, przyjaciele oraz zwolennicy ogrodu zoologicznego przekazali ponad 90 000 euro darowizn. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni, gdyż dzięki temu mogliśmy przetrwać ten trudny czas”, mówi dr Sven Hammer.„ To oczywiste, iż ponowne zamknięcie ogrodu zoologicznego spowodowałoby odcięcie dochodów z dnia na dzień. Jednak wydatków na opiekę nad zwierzętami i wynagrodzenie pracowników nie da się tak po prostu zmniejszyć. Szczególnie w sezonie zimowym, kiedy pojawiają się wyższe koszty ogrzewania i energii elektrycznej, potrzebujemy każdego euro. Tym bardziej, iż nie udało się odrobić strat związanych z wiosennym zamknięciem”.

Na dzień dzisiejszy – 30.10.2020 Zoo w Goerlitz mogą także odwiedzać goście z Polski, gdyż Land Saksonia zezwala na ruch turystyczny do 24 godzin, bez obowiązku kwarantanny oraz wykonywania testów na korona-wirusa.

 Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec

Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz

www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de

https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 93000

Tagi artykułu:
Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Cukiernia artystyczna – cukiernia nie dla śmiertelników?

Kiedy słyszy się słowo "artystyczny" przed oczami staje zwykle jakaś sztuka, niebanalna dekoracja, rzecz wyjątkowej […]

Zamknij