Gru 23, 2020
3045 Wyświetleń
0 0

Patronat zamiast fajerwerków

Napisany przez

Zoo Görlitz prosi o darowizny dla zwierząt na koniec roku

Podczas gdy wiele osób radośnie wita Nowy Rok, Sylwester to noc grozy dla większości zwierząt dzikich oraz domowych. Przerażają je głośne petardy, syczące rakiety oraz jasne błyski.  W konsekwencji u zwierząt często powstają śmiertelne urazy w wyniku prób ucieczki, a także poważne urazy psychiczne w postaci zaburzeń lękowych.

W Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec na niebezpieczeństwo najbardziej narażone są zwierzęta „uciekające” w momencie przerażenia, takie jak jelenie, antylopy, kangury i ptaki. W wyniku stresu pewnej sylwestrowej nocy, samica kangura wyrzuciła swoje młode z torby, które następnie zmarło z powodu wyziębienia. Aby najlepiej jak to możliwe zapobiegać takim scenariuszom, już kilka tygodni przed sylwestrem zwierzęta są przyzwyczajane do głośnych odgłosów, które płyną w nocy z głośników zamieszczonych na wybiegu.  W samą noc sylwestrową na szyby zawieszane są zasłony, które chronią zwierzęta przed błyskami światła.

 

W sylwestra dyrektor wraz z pracownikami zoo są na miejscu, aby sprawdzać, jak czują się zwierzęta. Następnego ranka po nocy sylwestrowej zbierają z wybiegów duże ilości pozostałości po fajerwerkach. Połknięcie ich przez zwierzęta, mogłoby doprowadzić do śmierci spowodowanej ciałem obcym w przewodzie pokarmowym.

Z wyżej wymienionych powodów Nasze Zoo zwraca się z prośbą o zaniechanie używania jakichkolwiek fajerwerków w pobliżu zoo. „Życzymy wszystkim radosnego powitania Nowego Roku!” – mówi dyrektor zoo Sven Hammer. „Choć dla niektórych zabrzmi to dość drastycznie, to całkowita rezygnacja z pirotechniki w noc sylwestrową byłaby wielką przysługą, zarówno dla zwierząt z zoo, jak i dla wielu zwierząt dzikich oraz domowych”.

Jego sugestią na dobre noworoczne postanowienie jest inwestycja pieniędzy zaoszczędzonych na zakupie fajerwerków w „Patronat zakupu karmy” dla ulubionego mieszkańca Naszego Zoo, co pozwoli Naszemu Zoo na przetrwanie długiego lockdownu.
Więcej informacji na nasze-zoo.pl oraz https://zoo-goerlitz.tivents.app/ !

Foto: www.zoo-goerlitz.de, I. Plath
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 93000

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zbuduj własny dom w cenie mieszkania

Powiększenie się rodziny oraz zawarcie małżeństwa to dwie najczęstsze przyczyny przeprowadzki z mieszkania do własnego […]

Zamknij