mar 16, 2021
908 Wyświetleń
0 0

Bolesławieckie „Klawiszobranie”

Napisany przez

W piątkowy wieczór, 12 marca, odbył się drugi koncert zorganizowany po półrocznej przerwie w Teatrze Starym. W niemal godzinnym programie zaprezentowali się młodzi uczestnicy pracowni keyboardu Marka Łętowskiego.

Dziewięcioro młodych i zdolnych adeptów muzyki elektronicznej zagrało podczas specjalnego koncertu pracowni keyboardu MDK w Bolesławcu. Ogromną zaletą tych instrumentów jest wszechstronność, która pozwala wykonać niemal każdy utwór we własnej aranżacji muzycznej. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć szeroki zakres repertuarowy  – od prostych melodii takich jak „Wlazł kotek na płotek”, po zdecydowanie bardziej złożone standardy „What a Wonderful World” Louisa Armstronga, czy „Don’t Worry Be Happy” autorstwa Bobby’ego McFerrina. Po raz kolejny koncert poprowadził niesamowicie charyzmatyczny Kacper Champlewski, który w przerwach między prezentowanymi utworami tradycyjnie bawił publiczność swoim poczuciem humoru. Dodatkowo występ keyboardowy uświetnił zespół „Akord” składający się z dwóch uczestników pracowni: Kamila Pietrzaka i Karola Korniaka, grających nie tylko na instrumentach klawiszowych ale również na gitarach.

Koncert był drugim tegorocznym wydarzeniem po pandemicznej przerwie. Oprócz Kamila i Karola zaprezentowali się: Oliwia OstrycharzWiktoria ZiółkowskaMiłosz WojtowiczAdrian KarolikKacper KosutAngelika Ziółkowska i Julian Szylkiewicz. Wszyscy wykonawcy uczestniczą w zajęciach pracowni keyboardowej prowadzonej przez Marka Łętowskiego z Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu.

Tagi artykułu:
· · · ·
Kategorie:
kultura
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish