sie 18, 2021
1670 Wyświetleń
6 0

Zwiedzanie: Nocne życie przedwojennego Bolesławca

Napisany przez
Bolesławiec to miasto o wielowiekowej, bardzo bogatej historii. Wiele jest w niej blasków, choć zdarzają się także i cienie – o obu na pewno warto opowiedzieć. Niektóre z tych historii – te związane z wieczornym życiem przedwojennego Bolesławca – będziecie mogli Państwo poznać już w piątek, 20 sierpnia!
20 sierpnia, o godzinie 20:00, na dziedzińcu Muzeum Ceramiki przy ul. Mickiewicza rozpocznie się wyjątkowy spacer po przedwojennym, nieistniejącym już Bolesławcu. Będziemy mogli „zajrzeć” do dawnych kawiarni i restauracji, zobaczyć od środka Teatr Stary wieczorową porą (w okresie międzywojennym był to istotny ośrodek działania śląskiego teatru), poznać losy zaginionego w 1934 roku na Rynku chłopca i usłyszeć o burzliwych początkach reżimu nazistowskiego w Bolesławcu. Będzie też odrobina astronomii! Przewodnikiem będzie Dariusz Gołębiewski – młody bolesławiecki historyk i regionalista, pasjonat okresu międzywojennego.
Zapewniamy trochę kultury, wiedzy i zabawy, ale i mrocznych kart historycznych. Będą też drobne atrakcje specjalne 🙂
Wycieczka jest bezpłatna i dostępna dla każdego zainteresowanego.
Koniec wycieczki planowany jest na godzinę 21:40 przy budynku I Liceum Ogólnokształcącego (ul. Tyrankiewiczów).
Zwiedzanie odbywa się we współpracy z Muzeum Ceramiki w Bolesławcu oraz z udostępniającym nam budynek teatru Młodzieżowym Domem Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu. Znajduje się również w programie Bolesławieckiego Święta Ceramiki.
Kategorie:
Gołębiewski
Facebook Profile photo

Cześć ! Nazywam się Dariusz Gołębiewski, jestem regionalistą z tytułami magistra historii i historii w przestrzeni publicznej. Od 2014 roku prowadzę na Facebooku stronę regionalną o nazwie ''Bolesławiec i okolice dawniej i dziś''. Poza historią, zwłaszcza tą międzywojenną i lokalną, interesuję się literaturą i polityką, trochę też architekturą, teatrem, religią i filozofią. Jestem autorem książki pt. "Kraśnik Dolny i okolice dawniej i dziś". W wolnym czasie lubię podróże, wycieczki rowerowe, długie spacery i interesujące dyskusje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish