wrz 23, 2021
1169 Wyświetleń
4 0

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie

Napisany przez

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie zatytułowane: Poszukując Francji w Polsce – 01 października 2021 r. (piątek) o godz. 16.00
w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Cherchant la France chez nous ! le vendredi 01 octobre à 16:00 heures.

Gdzie w Polsce możemy zetknąć się z kulturą francuską?! Odpowiedź na to pytanie, to nasz główny temat spotkania. Podczas wakacyjnych podróży po kraju na pewno spotkaliście się z nią nie jeden raz. Będzie co opowiadać! Na popołudnie à la française można przynieść swoje „francuskie pamiątki”.

Zapraszamy wszystkich miłośników kultury francuskiej, języka francuskiego, a także tych, którzy chcą po prostu miło spędzić czas. Dołącz do nas po francuskiej stronie.

Czekamy na Was! On vous attend !

Kategorie:
kultura
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish