paź 5, 2021
1058 Wyświetleń
3 0

Taneczne opowieści

Napisany przez

Pracownię tańca współczesnego i nowoczesnego w MDK, od 25 lat prowadzi Anna Leśniewska – nauczycielka i choreografka. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Podzielono je na kilka grup wiekowych: Maluszki (4 lata), Takcik 1 (5 lat), Takcik 2 (6 lat), Urwisy (7 – 9 lat), Mały takt (10 – 14) oraz TAKT (dla młodzieży od 16 roku życia). Każdego roku, pod kierunkiem pani Ani trenuje około 130 tancerek i tancerzy
Anna Leśniewska – prowadząca pracownię tańca współczesnego i nowoczesnego:
„Moim zadaniem jako nauczyciela i instruktora jest zrobić wszystko, aby dziecko – bez względu na zdolności oraz predyspozycje – poczuło się ważne i realizowało swoje pasje, swoją miłość do tańca. Nigdy, przenigdy nie powiem, że dziecko nie ma talentu, że przeszkadza w zespole, opóźnia zajęcia. Jeżeli rodzic pyta, czy dziecko czuje rytm, nadąża za choreografią, odpowiadam, że po to jesteśmy, aby w młodym człowieku zbudować poczucie pewności siebie. Niech się uczy wolniej, ale niech nie rezygnuje. Równie ważna jak opanowanie skomplikowanych układów taneczny jest możliwość wykonywania ogólnorozwojowych ćwiczeń, trening fizyczny. Nikogo już nie trzeba przekonywać, że dzieci, które więcej się ruszają, psychicznie i emocjonalnie rozwijają się lepiej. Taniec bardzo dobrze wpływa na pamięć. Budowanie i zapamiętywanie choreografii wymaga koncentracji” .
Praca zespołowa ma tę zaletę, że dzieci, które początkowo gorzej sobie radzą, szybko wyrównują poziom. Grunt, to się nie poddawać i nie rezygnować z zajęć po pierwszych niepowodzeniach.
Pani Ania bardzo skrupulatnie dobiera repertuar muzyczny i na jego bazie buduje układy taneczne. Najczęściej jest to muzyka filmowa, z zasady niosąca ze sobą wyjątkowo duży ładunek przeróżnych emocji.
Więcej zdjęć TUTAJ.

Kategorie:
kultura · news
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish