paź 6, 2021
696 Wyświetleń
0 0

Emil jest inny

Napisany przez

W Zoo Görlitz przyszło na świat źrebię osła. 

Ogierek „Emil” fika koziołki, bryka, wspina się, rzucając swojej mamie wyzwanie do zabawy. Mama Camilla przygląda się wyczynom malucha ze stoickim spokojem. Nic nie jest w stanie wyprowadzić jej z równowagi, gdyż jako 23-letnia klacz jest już bardzo doświadczoną mamą. Jest to również powód, dla którego nie przejmuje się tym, iż goście zachwyceni urokiem małego osiołka starają się być w jak najbliższym kontakcie z jej synkiem. Emil natomiast cieszy się uwagą gości i rokoszuje ich pieszczotami.

Niektóre z jego zachowań są jednak nieco dziwne i bardziej przypominają psa niż osła. Co rusz rzuca się z oddaniem na nogi opiekunów, a następnie opada na ziemię. Uwielbia też podgryzać ich łydki. Zdecydowanie brak mu jeszcze dobrego wychowania.

Jak każde nowo narodzone źrebię w görlitzim zoo, Emil także został zważony oraz poddany kontroli weterynaryjnej w pierwszym dniu życia. Jego waga urodzeniowa to 19 kg. Jest zdrowy, wesoły i regularnie przybiera na wadze.

Swoje imię Emil zawdzięcza głosowaniu na polskim i niemieckim profilu Facebookowym goerlitzkiego zoo. Zdecydowana większość z ponad 500 zgłoszeń głosowała na to ładne, krótkie i bardzo trafne imię.

Emilrzucający się na nogi opiekuna zwierząt Phillipa Kießlich
Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl [email protected] 
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish