paź 14, 2021
1117 Wyświetleń
2 0

Sekrety paryskiego metra na Francuskich klimatach

Napisany przez

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie zatytułowane: Sekrety paryskiego metra – 22 października 2021 r. (piątek) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Les secrets du métro parisienle vendredi 22 octobre à 17:00 heures.

Odkryjemy sekrety paryskiego metra, jego historię, ciekawostki. Dowiemy się jak inspiruje i inspirowało artystów. Opowiemy o naszych przygodach w metrze. Będą także typowo praktyczne informacje o tym, jak z niego korzystać.

Jak zawsze będzie muzycznie i też filmowo. Gry i zabawy również w programie.

Zapraszamy wszystkich miłośników kultury francuskiej, języka francuskiego, a także tych, którzy chcą po prostu miło spędzić czas. Dołącz do nas po francuskiej stronie.

Czekamy na Was! On vous attend !

 

Kategorie:
kultura
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish