sty 11, 2022
1055 Wyświetleń
2 0

Poznać siebie

Napisany przez

Elżbieta Donimirska i Andrzej Jakubczyk – aktorzy teatralni i filmowi – prowadzili warsztaty z uczestnikami działających w MDK pracowni teatralnych i literackich. W świąteczno – noworocznych zajęciach, które przez trzy dni odbywały się na scenie Teatru Starego, udział wzięło kilkadziesiąt dziewcząt i chłopców w wieku od 7 do 18 lat z pracowni MDK: SMYKI, IMPRO, KREATORKI, TEATRU W BIEGU, grupy Re/AKTOR, TEATRU Z JEDNEJ GLINY, FORMALINA oraz pracowni literackich. Więcej zdjęć TUTAJ.

Zaproszeni na warsztaty aktorzy mają ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Błyskawicznie wprowadzili przyjazną atmosferę i nawiązali serdeczny kontakt z uczestnikami, którzy bardzo szybko „weszli w swoje role”. Bez tremy, adepci sztuki aktorskiej, podjęli wyzwanie i z ochotą zaczęli wykonywać ćwiczenia dostosowane do swojego wieku i umiejętności. Były to m.in. treningi dykcji i artykulacji, nauka prawidłowego oddechu, ćwiczenia wyobraźni, naukę animacji rekwizytów, budowanie świadomości własnego ciała, które jest podstawowym narzędziem pracy aktora. Na koniec zajęć, każda z grup przygotowała własne etiudy.

Elżbieta Donimirska – ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. L. Solskiego w Krakowie. Zawodowo związana z Lubuskim Teatrem im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze oraz Teatrem Polskim w Szczecinie. Znana m.in. z ról w serialach i filmach fabularnych, m.in. „Ślad”, „Galeria”, „Fala zbrodni”.

Andrzej Jakubczyk – absolwent Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, aktor m.in. Teatru Lalki i Aktora w Opolu, Teatru Rozrywki w Chorzowie, Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu, Wrocławskiego Teatru Współczesnego im. E. Wiercińskiego.

Tagi artykułu:
· ·
Kategorie:
news
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish