mar 2, 2022
586 Wyświetleń
0 0

Język angielski – to proste wystarczy odpowiednia szkoła

Napisany przez
Marzysz o tym, aby rozpocząć naukę języka angielskiego? Nauka języka obcego nie musi być trudna. Najważniejszy jest dobór odpowiedniej szkoły, takiej, która za pomocą odpowiednich narzędzi i sposobów w spokojnej i przyjaznej atmosferze wprowadzi Cię w świat nowej kultury i nowego języka. W poniższym artykule wyjaśnimy, jak ułatwić sobie naukę języka angielskiego, w jaki sposób się uczyć, aby nie stracić motywacji i dlaczego język angielski, powinien być ważną częścią naszego życia i co zrobić, aby zawsze znaleźć czas na naukę.

Pierwsze kroki, czyli jak zacząć

Nauka w dobrej szkole językowej daje gwarancję opieki wykwalifikowanych, doświadczonych lektorów, nadzór metodyczny nad kursem oraz dostęp do najnowszych metod i technologii nauczania. Decydując się na szkołę językową, mamy pewność, że zajmują się nami profesjonaliści, a to oczywiście daje większe szanse na osiągnięcie celu, czyli opanowanie języka angielskiego. Jest wiele różnych metod nauczania języka, a jedną z bardzo skutecznych jest metoda bezpośrednia. Jest ona wykorzystywana w jednej z wrocławskich szkół językowych – Gerelis i cieszy się pozytywną opinią wśród kursantów.

W Gerelis uczy się metodą bezpośrednią

Metoda Direct English w Gerelis, na czym to polega?

Jak już wspomniano powyżej, jedną z najbardziej skutecznych metod nauki języka angielskiego jest metoda Direct English. To inaczej metoda bezpośrednia nauczania języka angielskiego. Kurs języka angielskiego, który jest przeprowadzany tą metodą w Gerelis pozwala na błyskawiczne przyswajanie nowych słówek, zwrotów i konstrukcji gramatycznych, które zazwyczaj sprawiają uczniom najwięcej problemów.

Podstawowe zasady tej metody dotyczą prowadzenia zajęć – lekcje i wszelkie udzielane na nich instrukcje udzielane są tylko w języku angielskim. W pierwszym etapie nauki języka uczniowie poznają codziennie słownictwo i zwroty, natomiast do gramatyki i pisania przechodzą dopiero w kolejnych fazach. Nauczanie gramatyki podczas takiego kursu angielskiego polega na poznaniu nie teorii, lecz kontekstu. Zajęcia prowadzone są w niewielkich grupach od 4 do 6 osób. Wszelkie nowe aspekty nauczania wprowadzane są nie w formie pisemnych notatek, lecz ustnie. Do nauki słownictwa wykorzystuje się skojarzenia, lektor pokazuje na przykład uczniom różnego rodzaju obiekty. Nacisk kładziony jest zarówno na umiejętności mówienia jak i słuchania. Bardzo duży nacisk kładzie się na prawidłową wymowę i gramatykę, które są ważnym elementem nauki. Większość czasu wykorzystywana jest do nauki prowadzenia konwersacji, na umiejętność zadawania i odpowiedzi na pytania. W czasie zajęć  lektor mówi do słuchaczy z naturalną prędkością. Bywa, że początki bywają trudne, ale z biegiem czasu uczniowie przyzwyczają się do rozumienia rozmów w obcym języku z naturalną prędkością. Dzięki temu, że zajęcia prowadzone są bez podręczników, a główny nacisk kładziony jest na konwersacje, język jest „wchłaniany” naturalnie.

Szkoła językowa ważne aspekty

Oczywiste jest, że wybierając szkołę, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jej lokalizację, tak, aby nie mieć problemu z dojazdem i aby nie zajmował on wiele czasu. Bardzo istotnym aspektem jest, aby kurs języka angielskiego zapewniał konwersacje i zajęcia z native speakerami, tak by uczeń od początku do końca zajęć był otoczony językiem angielskim. Metody stosowane przez szkołę powinny pomagać uczniom przezwyciężać barierę językową. Oferta szkoły językowej Gerelis spełnia wszystkie powyższe wymagania, a dodatkowo szkoła jest równocześnie domem tymczasowym dla zwierząt ze schroniska, dlatego nauka tam odbywa się w towarzystwie szkolnych zwierząt. Dzięki temu zarówno dzieci, jak i dorośli są mniej zestresowani samym procesem nauki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish