kwi 25, 2022
981 Wyświetleń
4 0

„Śmierć wróbla” – spotkanie autorskie z Maciejem Ćwieluchem

Napisany przez

28 kwietnia 2022 r. o godz. 17.00 zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu na spotkanie autorskie wokół twórczości Macieja Ćwielucha – autora debiutanckiego tomiku poezji „Śmierć wróbla”, współautora projektów muzycznych realizowanych w ramach formacji IgnaNaĆwielu. Sięgnijcie po próbę talentu –> https://www.youtube.com/watch?v=g4vBL5RKC8s  i przyjdźcie do MBP – CW/ Galerii FORMAT dowiedzieć się czegoś więcej, naprawdę WARTO!

Maciej Ćwieluch – poeta, aktor, muzyk i reżyser. Jest absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Obecnie studiuje Reżyserię Teatru Lalek w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie (Filia we Wrocławiu). „Śmierć wróbla” jest jego debiutanckim tomikiem poezji. Składa się z 34 wierszy podzielonych na trzy części: widziałem, słyszałem, czułem. Autor odnosząc się do zmysłów czytającego komentuje zastaną rzeczywistość, używając przy tym języka lirycznego z licznymi metaforami. Sięga jednocześnie po nieocenzurowany, współczesny żargon młodzieżowy co sprawia, że jego poezja jest przystępna także dla młodego odbiorcy.

 

Kategorie:
news
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish