maj 11, 2022
1106 Wyświetleń
3 0

Napisany przez

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie Niezwykła historia Katedry Notre Dame
w Paryżu
  13 maja 2022 r. (piątek) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Les Histoires insolites de Notre Dame de Paris –  le vendredi 13 mai 2022 à 17 heures

Powrócimy do Paryża i jego cudownych zabytków. Katedra Notre Dame w Paryżu, jedna z najbardziej znanych katedr na świecie, będzie bohaterką naszego popołudnia à la française.

Ciekawostki z nią związane, niezwykłe historie, piękno architektury. Minęło już trzy lata od wielkiego pożaru katedry – 15 kwietnia 2019 roku, przyjrzymy się etapom odbudowy.

Dla uczestników – specjalne, francuskie zakładki do książek.

Zapraszamy na nasze cykliczne spotkania dla miłośników kultury francuskiej, jesteś ciekaw jak to wygląda, przyjdź i sprawdź.

Czekamy na Was!

Kategorie:
kultura
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish