maj 11, 2022
1089 Wyświetleń
0 0

Krzysztof Komeda w Bolesławcu

Napisany przez
“Nim wstanie dzień”, to spektakl dedykowany pamięci Krzysztofa Komedy. Opowiada o życiu, karierze, również o tragicznym wypadku i śmierci jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów i pianistów jazzowych oraz twórców muzyki filmowej. „Nim wstanie dzień” – zapraszamy do Teatru Starego w piątek (27 maja) o godz. 19.30.

To na prośbę Romana Polańskiego, Komeda stworzył ścieżki dźwiękowe m.in. do filmów: „Nóż w wodzie”, „Dwaj ludzie z szafą”, czy mroczną kołysankę dla „Dziecka Rosemary”. Komeda współpracował z wieloma światowej sławy muzykami i reżyserami. Otwierała się przed nim kariera w Hollywood. Komeda zmarł w wieku 38 lat. Zdążył napisać muzykę do 65 filmów, nagrać 10 autorskich płyt. Znalazł czas na studia medyczne. Mało kto wie, że był laryngologiem.

Przedstawienie „Nim wstanie dzień” stworzyli: Krzysztof Witkowski – reżyser spektaklu oraz gitarzysta basowy, aktor – Michał Kosela, trębacz jazzowy – Adam Kawończyk, multiinstrumentalista – Oleg Dyyak, Piotr Domagała – gitarzysta jazzowy. Występ w Teatrze Starym jest częścią ogólnopolskiej trasy koncertowej.

Bilety do nabycia na Bilety onlineKupBilecik lub w Biurze Podróży PERFEKT, przy ul. Sierpnia’80 w Bolesławcu. Organizatorem spektaklu jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green. Występ w Bolesławcu jest częścią ogólnopolskiej trasy koncertowej.
Kategorie:
kultura · news
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish