maj 31, 2022
1148 Wyświetleń
3 0

Pachnące Francuskie klimaty zapraszają

Napisany przez

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie W królestwie zapachów 03 czerwca 2022 r. (piątek) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Au royaume des parfums –  le vendredi 3 juin 2022 à 17 heures

To będzie pachnące spotkanie! Udamy się na południe Francji do Grasse, światowej stolicy perfum. Jak powstawały pierwsze zapachy, jak Grasse stało się światową stolicą przemysłu perfumeryjnego, dlaczego Coco Chanel nazwała swoje perfumy Chanel nr 5, co Grasse oferuje turystom, o tym wszystkim porozmawiamy w ramach naszego popołudnia à la française.

Nie zabraknie kilku słów o francuskiej firmie Yves Rocher, wskazówek jak wybrać perfumy czyli postawić kropkę nad i, a także tego co potrzebne nam zawsze: muzyki i dzielenia się doświadczeniami i opiniami.

Zapraszamy na nasze cykliczne spotkania dla miłośników kultury francuskiej, postaramy się, żebyście miło z nami spędzili czas.

Czekamy na Was! On espère vous voir !

Kategorie:
kultura
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish