cze 2, 2022
973 Wyświetleń
0 0

Wspinać się jak koziorożec alpejski

Napisany przez

Na nowej ścieżce wspinaczkowej  w Zoo Görlitz-Zgorzelec

W sobotę Zielonych Świątek (04. 06. 2022) Zoo Görlitz będzie bogatsze o kolejny plac zabaw. W pobliżu kangurowego placu zabaw, do aktywności zachęca wspinaczkowa ścieżka “ Wspinać się jak koziorożec alpejski”. Na której można pokonać łącznie dziesięć różnych przeszkód, podążając śladami różnych zwierzęcych mistrzów wspinaczki, takich jak: mieszkające na sąsiadującym wybiegu koziorożce alpejskie, pandy czerwone, szopy pracze czy rezusy. Pomaga to nie tylko zrozumieć różne uwarunkowania oraz wyzwania różnych gatunków  zwierząt, ale także zapewnia świetną zabawę, rozwija zręczność, motorykę i koncentrację.

Budowa była możliwa przede wszystkim dzięki licznym darowiznom, przekazanym m. in. za pośrednictwem inicjatywy GörlitzCrowd, które przekroczyły pierwotny cel zbiórki 5000 € o 1700 €. “Bardzo cieszyliśmy się z tak pozytywnego odzewu społeczności – to jest wasz plac zabaw!”, mówi Isa Plath, pedagog zoo i kierownik projektu. “W związku z tym wielkie podziękowania kierujemy do Stadtwerke Görlitz, które utworzyły inicjatywę GörlitzCrowd, a także do wszystkich, którzy wspierali nas finansowo i na końcu mieli dla nas dużo cierpliwości”.

Planowo budowa ścieżki miała zostać ukończona już w 2021 roku. Projekt został jednak opóźniony ze względu na fakt, iż pracownicy zoo sami  pracowali przy projektowaniu i realizacji projektu, a także w niektórych przypadkach wydłużały się dostawy materiałów do budowy.

Kolejna akcja planowana jest na Poniedziałek Zielonoświątkowy: z okazji Międzynarodowego Dnia Przyjaciół Zoo, Koło Przyjaciół ZOO zaprezentuje swoją ulubioną czekoladową grę.

Görlitzkie Zoo wraz ze swoją przyjaznością dla rodzin, różnorodnym grom i zabawom edukacyjnym oraz tematycznym placom zabaw cieszy się obecnie popularnością także poza regionem i została wyróżnione przez familieausflug. info-Award jako cel saksońskich wycieczek w 2022 roku.

 

Foto Wspinać się jak koziorożec, www.zoo-goerlitz.de, I. Plath
Foto: Artjom Belan

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl [email protected]
Cennik:https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 93000

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish