lip 1, 2022
673 Wyświetleń
0 0

Rozpoczęcie budowy nowego parkingu dla ZOO Görlitz

Napisany przez

Zoo Görlitz-Zgorzelec, jako jedna z najczęściej odwiedzanych instytucji kulturalnych oraz magnes turystyczny miasta i powiatu Görlitz ma otrzymać wsparcie w ramach zmian strukturalnych. Odpowiedni wniosek projektowy, zgodny z wytycznymi dotyczącymi finansowania oraz przyznawania dotacji w ramach „Ustawy o inwestycjach w regionach węglowych”, został przesłany w zeszłym roku do Saksońskiego Banku Rozwoju i zakwalifikowany do finansowania.

Kierownikiem projektu jest prezes Stowarzyszenia Naturschutz Tierpark e.V. – Zoo Görlitz Carsten Liebig. “Nareszcie istnieje realna możliwość realizacji planów przyjętych na kolejne lata dla Naszego Zoo.” – komentuje z entuzjazmem. Dotacja ta przyczyni się to do zmian i ulepszeń infrastrukturalnych, pozwoli na budowę innowacyjnych, przyjaznych dla zwierząt wybiegów dla gatunków zagrożonych, oraz ukierunkowane na przeżycia przekazywanie wiedzy i edukację zwiedzających.

Pierwszym podprojektem jest budowa nowego parkingu. Na terenie dawnej fabryki oświetlenia przy Zittauer Straße powstanie 65 miejsc parkingowych. Nowa lokalizacja zapewni bezpieczne dojście do zoo ,dzięki skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną. W ścisłej współpracy ze spółdzielnią mieszkaniową “KommWohnen Görlitz GmbH”, od której dzierżawiony jest teren, uzyskano pozwolenie na budowę, a także zrealizowano wstępne prace projektowe.

Po zatwierdzeniu projektu przez Saksoński bank budowlany, rozpoczęto prace budowlane. W pierwszym etapie następuje rozbiórka budynków produkcyjnych i warsztatowych oraz przygotowanie placu budowy. Jesienią, po uzyskaniu odpowiednich pozwoleń, planowane jest przeprowadzenie robót drogowych i inżynierskich.

 

Jednocześnie trwają prace przygotowawcze dla innych podprojektów w celu uzyskania niezbędnych pozwoleń.  Zgodnie z aktualnym stanem koordynacji, realizacja całego projektu przewidziana jest na koniec 2026 roku.

Foto: Wizualizacja przyszłego oznakowania parkingu,  www.zoo-goerlitz.de, K. Halla

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec

Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz

www.nasze-zoo.pl [email protected]

https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 93000

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish