lip 19, 2022
1186 Wyświetleń
0 0

Muzeum Ceramiki zaprasza na spotkanie autorskie z Ireną Braszko

Napisany przez

Muzeum Ceramiki w Bolesławcu serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Ireną Braszko zatytułowane „Moja przygoda z malarstwem”, które odbędzie się 22 lipca 2022 r. (piątek) o godz. 17.00 w Dziale Historii Miasta bolesławieckiego Muzeum. Rozmowa połączona będzie z oprowadzaniem kuratorskim po wystawie „Z fascynacji naturą. Twórczość Ireny Braszko i Barbary Macugi”, której wernisaż wpisano w obchody Europejskiej Nocy Muzeów.

Irena Braszko jest bolesławianką. Mówi o sobie „malujący inżynier”. Jest absolwentką Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej. Karierę zawodową związała z miejscowym przemysłem ceramicznym. Zajmowała się procesem technologicznym produkcji w Zakładach Ceramicznych „BOLESŁAWIEC” i „Ceramice Artystycznej” Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego. Przygodę z rysunkiem i malarstwem rozpoczęła już w szkole średniej. Malarstwem olejnym na płótnie zajęła się kilkanaście lat temu. Od tego czasu nie rozstaje się z płótnem, pędzlami i sztalugą. Stworzyła ponad 100 obrazów o różnej tematyce, których autorski wybór zaprezentowała w muzealnych wnętrzach.

Zapraszamy na spotkanie wszystkich, którym bliskie jest życie artystyczne naszego miasta. 

Kategorie:
kultura
  http://www.muzeum.boleslawiec.pl

  Muzeum Miejskie w Bolesławcu założono w 1908 roku. Od 1967 roku funkcjonuje ono jako Muzeum Ceramiki. W 1991 roku Muzeum otrzymało budynek po administrowanym przez Rosjan Muzeum Kutuzowa. W 1995 roku w budynku tym został otwarty Dział Historii Miasta.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

  Bobrzanie.pl
  pl_PLPolish