sie 2, 2022
1503 Wyświetleń
0 0

Barbara Macuga – spotkanie autorskie

Napisany przez

Muzeum Ceramiki w Bolesławcu serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Barbarą Macugą zatytułowane „Magiczne oblicza szkła”, które odbędzie się 5 sierpnia 2022 r. (piątek) o godz. 17.00 w Dziale Historii Miasta bolesławieckiego muzeum. Rozmowa połączona będzie z kuratorskim oprowadzaniem po wystawie „Z fascynacji naturą. Twórczość Ireny Braszko i Barbary Macugi”, której wernisaż wpisano w majowe obchody Europejskiej Nocy Muzeów.

Macuga jest absolwentką Liceum Pedagogicznego dla Wychowawczyń Przedszkoli. Edukację kontynuowała w Studium Nauczycielskim w Legnicy oraz w Instytucie Plastyki w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie. Swoje życie zawodowe związała z lokalnymi szkołami, gdzie nauczała plastyki. Najpierw w Szkole Podstawowej w Parowej, następnie przez 32 lata w Szkole Podstawowej nr 4 w Bolesławcu i kolejne 10 lat w Prywatnym Gimnazjum Żeglarskim. W pracy pedagogicznej propagowała wychowanie przez sztukę, proponowała liczne działania plastyczne umożliwiające uczniom swobodną ekspresję.

Uprawiała grafikę warsztatową i rysunek. Brała udział w przeglądach twórczości amatorów. Od kilku lat uczestniczy w zajęciach pracowni witrażu w bolesławieckim Młodzieżowym Domu Kultury, prowadzonych przez artystkę-plastyka Katarzynę Sas, gdzie tworzy witraże i mozaiki inspirowane bogactwem barw i motywów zaczerpniętych z natury.

Serdecznie zapraszamy!

Kategorie:
kultura · news
  http://www.muzeum.boleslawiec.pl

  Muzeum Miejskie w Bolesławcu założono w 1908 roku. Od 1967 roku funkcjonuje ono jako Muzeum Ceramiki. W 1991 roku Muzeum otrzymało budynek po administrowanym przez Rosjan Muzeum Kutuzowa. W 1995 roku w budynku tym został otwarty Dział Historii Miasta.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

  Bobrzanie.pl
  pl_PLPolish