wrz 13, 2022
965 Wyświetleń
2 0

Mały krewny słonia

Napisany przez

Trzy afrykańskie góralki zaroślowe zamieszkały w Zoo Görlitz-Zgorzelec.
Na pierwszy rzut oka góralek zaroślowy, o wadze do 3 kg, wygląda jak gryzoń wielkości królika. Taksonomicznie jednak, jego najbliższym krewnym jest słoń i manat. W przeciwieństwie do nich, góralki potrafią się doskonale wspinać, co umożliwiają im grube poduszki skórne na stopach. W ich naturalnym środowisku, na wschodnioafrykańskiej sawannie te bardzo towarzyskie, aktywne w ciągu dnia zwierzęta można znaleźć głównie na skałach lub na drzewach.
Odwiedzając zoo w Goerlitz można podziwiać umiejętności wspinaczkowe wciąż nieco nieśmiałych góralków, na niedawno powiększonym wybiegu dla koczkodanów zielonosiwych. Zwierzęta z czeskiego zoo w Pilźnie dzielą obiekt z Piną, ostatnim przedstawicielem tego gatunku małp w Görlitz.
„Ze względu na zbliżającą się, szeroko zakrojoną restrukturyzację, zdecydowaliśmy się na stopniowe zaprzestanie trzymania koczkodanów w naszym zoo. Po śmierci partnera, 32-letnia małpka Pina nie powinna być zupełnie sama, dlatego zdecydowano się na tę, dobrze funkcjonującą, wspólnotę mieszkaniową z góralkami” – wyjaśnia kurator w zoo, Catrin Hammer.

Góralek zaroślowy
Foto: www.zoo-goerlitz.de, C.Hammer
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl [email protected]
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish