wrz 27, 2022
640 Wyświetleń
0 0

Noc Bibliotek 2022

Napisany przez

Przed nami VIII edycja Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek przypadająca w tym roku 1 października, pod hasłem „To się musi powieść”. A co się musi powieść? – Przede wszystkim celebrowanie literatury i bliskiego spotkania z drugim człowiekiem. Będziemy szukać optymizmu w trudnych czasach i pokazywać moc opowieści ukrytych w bibliotekach – takie przesłanie głosi spot organizatorów akcji.

W sobotę, 1 października zapraszamy w godz. 18:00 – 21:00.

O godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Ryszardem Dzięciołem, mieszkańcem Bolesławca i aktywnym seniorem, którego pasją są podróże krajowe i zagraniczne. Na spotkaniu opowie o swoich podróżach m.in. do Ameryki Południowej, Kanady, Portugalii, Kazachstanu, Iranu oraz Rumunii.

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży wyświetlony zostanie film familijny „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”, w wersji z polskim dubbingiem oraz ukraińskim lektorem. Jest to ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci Martina Widmarka, ilustrowanych przez Helenę Willis.

Tuż po spotkaniu, na dzieci będzie czekać nie lada wyzwanie!  Misja – odnalezienie „Ostatniego likaona Tanzanii”. Zadaniem uczestników będzie zgromadzenie tropów i informacji na temat likaona, stworzenia zagrożonego wyginięciem. Po poprawnym rozwiązaniu zagadek, Agenci dowiedzą się, w jaki sposób likaony głosują, jak wyglądają, jakie tereny najchętniej zamieszkują… Wszystkie wskazówki pomogą Odkrywcom wytypować na mapie miejsce ukrycia ostatniego przedstawiciela tego gatunku.

Ponadto Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa książek o tematyce podróżniczej.

Podczas Nocy Bibliotek (w godz. 18:00 – 21:00) Czytelnicy będą mogli zwrócić lub wypożyczyć książki, audiobooki, filmy itd.

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.

Serdecznie zapraszamy!

 

Kategorie:
kultura
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish