paź 7, 2022
785 Wyświetleń
3 0

Niezwykłe miejsca północnej Francji

Napisany przez

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie zatytułowane Kilka miejsc niezwykłych północnej Francji 14 października 2022 r. (piątek) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Quelques lieux insolites à voir dans les Hauts de France –  le vendredi 14 octobre  2022 à 17 heures

Tym razem zapraszamy na wspólną podróż do północnej Francji, która stanowi rzadziej odwiedzaną część tego pięknego kraju (sami Francuzi latem ruszają na południe). Tymczasem jest nie mniej warta zobaczenia. Od Lille, przez Roubaix, aż do Dunkierki udamy się śladem kilku niezwykłych miejsc.

Zapraszamy wszystkich miłośników kultury francuskiej i języka francuskiego, ciekawych świata i ludzi, tych, którzy lubią podróże, poznawanie nowych miejsc.

Będzie też muzycznie i książkowo!

Masz ochotę miło spędzić czas, przyjdź na nasze francuskie popołudnie.

Czekamy na Was! On espère vous voir !

Kategorie:
kultura
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish