paź 12, 2022
915 Wyświetleń
0 0

Napisany przez

21 października 2022 r. o godz. 18.00 zapraszamy miłośników historii i tajemnic na spotkanie autorskie z Piotrem Kucznirem i Agnieszką Łabuz. Autorzy będą promować najnowszą książkę „Zamek Czocha. Tajemnice warowni i regionu. Część 2”.

 

W drugiej części ekscytującej podróży historycznej związanej z zamkiem Czocha znajdziecie Państwo m.in.: tajemnice maszyn liczących Ernsta Guetschowa, MAGIRUS – aparat tlenowy z zamkowego schowka, Łużyczanie – bezskuteczna wędrówka ku niepodległości, Werwolf – mroczna historia regionu, Żołnierze wyklęci – jak o nich pisano w powojennej prasie, Kryształki – jak doszło do ich wynalezienia, Powracająca zagadka skarbca zamku Czocha, Skaning zamku Czocha – czy zamek ujawni swe skrzętnie skrywane tajemnice?!

Piotr Kucznir – Społeczny Opiekun Zabytków, dziennikarz „Ziemi Lubańskiej”, pisarz, publicysta, przewodnik, współtwórca programów telewizyjnych na temat historii, tajemnic i zagadek zamku Czocha i nie tylko…Propagator historii i miłośnik Górnych Łużyc. Członek i wiceprezes Łużyckiego Towarzystwa Historycznego Zamku Czocha. W 2016 r. ukazała się jego trzecia książka „Tajny Zamek Czocha”, w której rozprawia się z mitami i legendami, jakimi po II wojnie światowej obrósł zamek.

Agnieszka Łabuz – sekretarz Łużyckiego Towarzystwa Historycznego Zamku Czocha. Od 2011 r. Społeczny Opiekun Zabytków. Od 2010 r. czynnie biorąca udział w badaniu historii regionu Górnych Łużyc i zamku Czocha.

Projekt „Sieć bezpieczeństwa dla Ukrainy” Nr 2022-2-CZ01-KA210-YOU-000091139, w ramach programu Erasmus+.

 

Spotkanie będzie tłumaczone na język ukraiński!

 

Po spotkaniu będzie możliwość nabycia publikacji.

 

Zapraszamy! Wstęp wolny!

Kategorie:
kultura
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish