lut 7, 2023
677 Wyświetleń
4 0

O miłości do literatury na Francuskich klimatach

Napisany przez

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie zatytułowane: Francjakraj, w którym kocha się literaturę10 lutego 2023 r. (piątek) o godz. 17.00.

La France est un pays où l’on aime la littérature – le vendredi 10 février à 17:00 heures.

Naszym tematem przewodnim będzie literatura francuska. Radosne spotkanie o opowieściach i historiach zawartych w książkach, o pisarzach, których lubimy i cenimy, o różnych wydaniach książek, o praktykach ze świata książkowego znad Sekwany, których w Polsce nie znamy. O tym co nam daje literatura, na jakie francuskie tytuły czekamy.

Jaki jest najgorętszy czas na francuskim rynku wydawniczym, ile wynosi nagroda dla zwycięzcy w konkursie Goncourtów, czy książki we Francji są drogie?!

Jeśli interesuje Cię kultura francuska lub jesteś stałym „pożeraczem” książek albo chcesz miło spędzić czas, to dołącz do nas na Francuskich klimatach.

Czekamy na Was!

Kategorie:
kultura
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish