mar 13, 2023
619 Wyświetleń
1 0

Wyjątkowy Gminny Dzień Kobiet w Nowogrodźcu

Napisany przez

W czwartkowe popołudnie 9 marca br. Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu zorganizowało Dzień Kobiet pt. „Spotkanie ze zdrową kulturą”.
W pierwszej części wydarzenia ,w tłumnie wypełnionym Centrum Kultury i Sztuki MUZA w Nowogrodźcu, mogliśmy wysłuchać trzech wspaniałych kobiet, które inspirują swoją kreatywnością i przedsiębiorczością. Pierwsza z nich Ewa Ambroży- opowiadała o swojej pasji do ziół i naturalnej kosmetyki. Uwielbia tworzyć receptury kosmetyczne oparte na wyciągach z roślin. Twórczyni bloga chwasciarnia.pl oraz Festiwalu Mydła i Dzikiej Kosmetyki. Organizatorka warsztatów kosmetycznych i zielarskich, na których uczy nie tylko odtwarzania gotowych przepisów, ale również tworzenia samodzielnych receptur. Następnie dwie wspaniałe, pracowite kobiety- Kinga i Aneta Okaj z Gospodarstwa Rolnego Chandelle z Nowej Wsi, opowiadały o swojej ekologicznej uprawie warzyw, owoców i ziół, a także o hodowli swoich cudownych zwierząt. Zgromadzone w Centrum Kultury i Sztuki Muza Panie miały mnóstwo pytań do mówczyń.
Następnie Kinga i Aneta zaprosiły na degustację potraw powstałych z produktów własnej hodowli, miejsca stworzonego, by smakować życie w tradycyjny sposób, z dobrą, ekologiczną kuchnią.
Wisienką na torcie był koncert zespołu Bez Polotu Band, którego mieliśmy okazję posłuchać na tegorocznym finale WOŚP z cudowną Roksaną Walczak. Tym razem z chłopakami-Adamem Gajewskim, Andrzejem Filistyński i Arturem Nowakiem zaśpiewała Iza Surdyk, która swoim głosem oczarowała publiczność. Perfekcyjna w każdym geście. Prezentująca najwyższy kunszt sztuki wokalnej oraz muzycznej, bo uwaga…zagrała również na fortepianie!
Wszystkie zgromadzone Panie otrzymały upominek od Pani Marii Relich oraz Pani Antoniny Szelechowicz, które objęły Patronat Honorowy nad wydarzeniem.

Do zobaczenia!

https://gckisnowogrodziec.pl/wyjatkowy-gminny-dzien-kobiet-w-nowogrodzcu/

Kategorie:
kultura · news

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish