mar 31, 2023
577 Wyświetleń
6 0

NASZA RZECZ jeszcze nie zginęła!

Napisany przez

Mamy dla Państwa wspaniałą, wręcz sensacyjną wiadomość. Teatr z Jednej Gliny wraz z reżyserką, Anetą Ćwieluch szturmem dotarł do finału Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego WOLNOŚĆ, który organizuje Muzeum Powstania Warszawskiego.

Spektaklem, który zachwycił jurorów i idealnie wpisuje się w temat przewodni przeglądu jest NASZA RZECZ. Grana wielokrotnie na deskach Teatru Starego, nagradzana na przeglądach i festiwalach, teoretycznie miała już ostatecznie spaść z afisza. Teraz wystawiona zostanie w miejscu świętym dla wielu Polaków.

Ogólnopolski Festiwal Teatralny Wolność, to przegląd najlepszych spektakli tworzonych przez uczniów szkół ponadpodstawowych. Tematem jest walka o wolność w kontekstach zarówno historycznych, jak i współczesnych.

Finał konkursu odbędzie się 18 i 19 kwietnia w Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. Finałowe spektakle oceni profesjonalne jury pod przewodnictwem aktorki Danuty Stenki. Zwycięski spektakl otrzyma nagrodę finansową w wysokości 5000 zł oraz nagrody rzeczowe dla twórców przedstawienia. Wstęp na festiwalowe spektakle będzie wolny. Zespoły zaproszone do udziału w festiwalu nie tylko zaprezentują swoje spektakle na muzealnej scenie, ale również wezmą udział w warsztatach, które poprowadzą: reżyserka Justyna Sobczyk, aktor Bartosz Porczyk oraz choreograf Leszek Bzdyl.
Gratulujemy i życzymy sukcesu! Niech w STOLYCY zobaczą ile jesteście warci.

Info. Muzeum Powstania Warszawskiego/Ilona Parejko

Kategorie:
kultura · news
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish