cze 9, 2023
710 Wyświetleń
5 0

1. urodziny SOWA/LED

Napisany przez

Rok temu SOWA wylądowała w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu. Dokładnie 13 czerwca obchodzić będzie swoje 1 urodziny, na które już teraz serdecznie Was zapraszamy. Przez cały dzień ( w godzinach pracy Biblioteki – Centrum Wiedzy) od godz. 10.00 będziecie mogli eksperymentować, doświadczać i świetnie się bawić. W programie otwarcia m.in. wykład Jana Korczyńskiego pt. „Ewolucja gwiazdy” (o godz. 10.00), pokazy naukowe uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu (o godz. 11.00), konkurencje z nagrodami (przez cały urodzinowy dzień), eksperymentowanie w Majsterni i na Wystawie w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, nauka kodowania poprzez zabawę z Photonami, rozwiązywanie łamigłówek, budowanie maszyn i niezwykłych konstrukcji z klocków Linden, wyścigi samolotów z papieru i wiele innych. Bądźcie z Nami! Warto!

 

Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021–2025.

Kategorie:
news
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish