lip 26, 2023
930 Wyświetleń
6 0

Wniosek o wpis ceramiki bolesławieckiej na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego

Napisany przez
Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Bolesławieckie Bractwo Ceramiczne i Stowarzyszenie Gmin Ceramicznych Rzeczypospolitej Polskiej serdecznie zapraszają na otwarte spotkanie dotyczące podpisania wniosku o wpis ceramiki bolesławieckiej na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Spotkanie odbędzie się 28 lipca 2023 r. (piątek) o godz. 13.00 w Sali Rajców bolesławieckiego Ratusza.
Warto nadmienić, że w maju ubiegłego roku przedstawiciele firm ceramicznych działających na terenie powiatu bolesławieckiego, Bractwa Ceramicznego, władz samorządowych, Stowarzyszenia Gmin Ceramicznych Rzeczypospolitej Polskiej i miejskich instytucji kultury podpisali deklarację współpracy dotyczącą wpisu ceramiki bolesławieckiej na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Był to pierwszy, historyczny krok na drodze do zgłoszenia ceramiki bolesławieckiej na Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO.
Kategorie:
kultura
  http://www.muzeum.boleslawiec.pl

  Muzeum Miejskie w Bolesławcu założono w 1908 roku. Od 1967 roku funkcjonuje ono jako Muzeum Ceramiki. W 1991 roku Muzeum otrzymało budynek po administrowanym przez Rosjan Muzeum Kutuzowa. W 1995 roku w budynku tym został otwarty Dział Historii Miasta.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

  Bobrzanie.pl
  pl_PLPolish