sie 14, 2023
645 Wyświetleń
2 0

Drużyna Rolanda Lippika najlepsza na świecie!

Napisany przez

Dwa złote i jeden brązowy medal! Młodzi polscy brydżyści stanowią potęgę w kategorii wiekowej do lat 16 (U16).

W pierwszym tygodniu sierpnia, w niderlandzkim Veldhoven odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Świata w brydżu sportowym. Reprezentacja Polski U16, pod wodzą trenera, selekcjonera narodowej kadry – Rolanda Lippika, instruktora brydża w MDK Bolesławiec, wywalczyła tytuł mistrzowski, wygrywając w finale reprezentację Stanów Zjednoczonych.

Pierwsze pięć dni, to gry eliminacyjne z 20 drużynami z całego świata, po których osiem najlepszych zespołów awansowało do ćwierćfinału. W tej fazie pokonaliśmy Węgrów, a w półfinale Estonię. Finał z USA od początku dobrze się dla nas ułożył i wysoko wygraliśmy, odzyskując po 9 latach tytuł mistrzowski – relacjonuje Roland Lippik.
W zawodach, w jednej z wyższych kategorii wiekowych, uczestniczyli również wychowankowie MDK Bolesławiec, Patryk i Jakub Patreuha, którzy ukończyli zawody na piątym miejscu.
Wielkie brawa. Jesteśmy z Was dumni!

Kategorie:
news
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish